• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

RAGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

01 MAYIS 2014 PERŞEMBE

Regaip isim anlamı ise; istenilen arzu edilen çaba sarf edilen şey anlamındadır. Bu geceye ismini melekler vermiştir. Allah bu gecede sayısız ihsanlar ikramlar lütfeder. Bu geceyi ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Bu gece tutulan oruçlara, kılınan namazlara okunan kuranı kerime yapılan iyiliklere fazlasıyla sevap yazılır. Bu gecenin gündüzünde oruçlu geçirilmelidir. Gecesinde kaza namazları kılınmalı nafile namazlar kılınmalıdır. 

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (sav) bol salavat getirilmeli, zikir yapmalıyız. Bu gece yapılan dualar reddedilmez kabul olur. Yapılan tövbeler kabul edilip günahlar affedilir. Normal zamanlarda Kuran -ı Kerimin her harfi için on sevap yazılır, Recep ayında her harf için yüzlerce sevap yazılırken Regaip kandilinde bu daha da artmaktadır. Bu gece de kuran-ı çok okumalı ve dinlemeliyiz. Bu ibadetlerimizi çocuklarımızın yanında yapmalı onlara örnek olmalıyız, onlardan da yapmasını istemeliyiz.
Regaip gecesi namazı on iki rekattır.her rekatta Fatiha dan sonra üç kadir duası on iki defa da ihlas okunmalıdır.Her iki rekatta bir selam vererek on iki rekat tamamlanır.Namaz bitince yetmiş defa “Allümme salli ala muhamedinin nebiyyil ummiyi ve ala alihi” denilir1388 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın