• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALİ AKKANAT’IN MESAJI

 

ALİ  AKKANAT’IN MESAJI
                Ruhu güzel babam şöyle derdi:  “Kurduğun işte kul hakkı olmasın ve işin 40 yıla ulaşabilsin. Bir kurum 40 yılı  geride bırakırsa ondan sonra ölmez. Çünkü artık kurumsallaşmıştır.” Akkanat  Holding de 28 yılını doldurdu ve geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

                Anadolu’nun güzelliği, insanın çalışkanlığı ve  yaratıcılığıyla öğretmelik yaptığım dönemlerde tanıştım. O zamandan beri ne ben  onları bıraktım ne de onlar beni. Akkanat Holding, 28 yıldır Anadolu’nun  gelişmesi, kalkınması, istihdam sağlaması, göçün durması için yatırımlarını hep  doğduğu topraklarda gerçekleştirdi. İç Anadolu’nun kızgın topraklarını  yatırımlarıyla yeşertmeye çalıştık, hala da çalışıyoruz. Başarımızın sırrı bu  ülke topraklarına olan sevgimizde ve Anadolu insanına olan güvenimizde yatıyor.

                Öğretmeliğim sırasında fark ettiğim  bir diğer gerçek de ülkemizin eğitim alanındaki yoksulluğudur. Teknolojinin,  bilginin ve eğitimin hiç olmadığı kadar önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz.  Akkanat Holding kurulduğu günden bu yana bu amaçla eğitime büyük destek verdi,  vermeye devam ediyor. Çünkü eğitime destek olmanın; insanlar için su ve hava  kadar önemli olduğuna inanıyoruz.

                Akkanat Holding’in gücü  çalışanlarından geliyor. Çalışanlarımızın yaratıcılığı, çalışkanlığı ve bitmek  tükenmez enerjisi en büyük silahımız. 28 yılı onlarla birlikte geride  bırakıyoruz ve emin adımlarla 40. yılımıza doğru ilerliyoruz. Biz Mevlana’nın  çocukları olduğumuza inanıyoruz. Mevlana’nın bize kazandırdığı inanç ve  değerler sayesinde, kazandığımızı paylaştığımız sürece büyümeye, gelişmeye,  geliştirmeye devam edeceğimize inanıyoruz.

ALİ AKKANAT
                                                                  Akkanat Holding Yönetim  Kurulu Başkanı