• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI

AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI
“ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE”

Akkanat  Eğitim ve Sağlık Vakfı, başta Ali Akkanat olmak üzere Akkanat ailesinin eğitim  ve sağlık ekseninde toplumsal sorunların çözümüne olan duyarlılıkları  neticesinde kamu yararı adına sunulan hizmetlerin kurumsal bir yapı altında  sürdürülmesi amacıyla kurulmuştur. Vakıf, Akkanat Holding’in kurucusu Ali  Akkanat’ın evinden uzakta yıllarca yatılı olarak öğrenim görmesi ve bir  öğretmen olarak Anadolu’da zor şartlarda eğitim vermesinin bir sonucu olmakla birlikte  Ali Akkanat ve Akkanat ailesinin Türkiye sevdasının da kısa bir özetidir.

                Ali Akkanat,  iş hayatına atılıp ilk şirketini kurduktan sadece 4 yıl sonra okullar yaptırıp,  Milli Eğitim Bakanlığı’na devretmeye başlayarak sosyal sorumluluk  faaliyetlerini başlatmıştır. Sosyal sorumluluk faaliyetlerinin bir çatı altında  yürütülmesi amacıyla da 1993 yılında Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı kurulmuş ve  “Akkanat” ismi ülkemizin eğitim hamlesi içindeki yerini almıştır.

                Bugüne kadar 6000 üniversite öğrencisine karşılıksız burs  veren vakıf, her yıl 600 öğrenciye burs sağlamaya devam etmektedir. Bununa  beraber burslu öğrencileri yakından takip eden Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı,  başarılı öğrencileri Holding bünyesinde şirketlere kazandırmak suretiyle de  gençlere istihdam imkânı sağlamaktadır.

“Her yıl bir okul” hedefiyle hareket eden Akkanat Eğitim  ve Sağlık Vakfı, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik  Yüksekokulu, Beyşehir İşletme Fakültesi ve 30 odalı Beyşehir Anamas Konuk Evi  (Uygulama Oteli)’ni Selçuk Üniversitesi’ne devretmiş ayrıca Beyşehir Meslek  Yüksekokulu’nun da restorasyonunu yaparak çağdaş bir kampüs oluşumuna katkı  sunmuştur. Vakıf, bugüne kadar; ilköğretim okulları, Anadolu Lisesi ve Çok  Programlı Lise olmak üzere 9 okul ve bir Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve özellikle  kız çocuklarının eğitim görmelerinin yükselen Türkiye’nin gücüne güç katacağına  inançla, 500 öğrenci kapasiteli Beyşehir Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu  tamamlayarak ve Selçuk Üniversitesi’ne devrederek kız öğrencilerin hizmetine  sunmuştur.

                Vakıf, sağlık alanında ise; Beyşehir Devlet Hastanesi’ne  tam teşekküllü bir ek bina kazandırarak bölgenin sağlık hizmetlerinin  kalitesinin artmasına katkı sağlamıştır.

                Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı, gücünü Akkanat  Holdig’ten, inanç ve isteğini Anadolu insanından alarak, büyüyen ve gelişen  Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek için çalışmalarını azimle ve gayretle  sürdürmektedir.

 

 

AKKANAT    EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI EĞİTİM HİZMETLERİ

Ali Akkanat Anadolu    Lisesi

Beyşehir / KONYA

Ali Akkanat    İlköğretim Okulu

Beyşehir / KONYA

Ömer Akkanat    İlköğretim Okulu

Durakköyü – Derebucak / KONYA

Şerife Akkanat    Öğrenci Yurdu

Durakköyü – Derebucak / KONYA

Ali Akkanat    İlköğretim Okulu

Akçalar Beldesi – Seydişehir / KONYA

Ali Akkanat    İlköğretim Okulu

Karahüyük Belediyesi – Akşehir / KONYA

Yeniköy İlköğretim    Okulu 6 Derslik Ek Binası    

Sarıyer / İSTANBUL

Ali Akkanat Anadolu Lisesi

Uskumru Köyü – Sarıyer / İSTANBUL   

Halil Akkanat Çok    Programlı Lisesi

Esenyurt / İSTANBUL

Şerife Akkanat İlköğretim Okulu

Selçuklu / KONYA

Akkanat Eğitim ve    sağlık Vakfı Kız Öğrenci Yurdu

Beyşehir / KONYA

Selçuk Üniversitesi    Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü

Beyşehir / KONYA

Beyşehir Ali Akkanat    İşletme Fakültesi

Beyşehir / KONYA

Beyşehir Ali Akkanat    Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Beyşehir / KONYA

Beyşehir Ali Akkanat    Meslek Yüksekokulu Restorasyonu

Beyşehir / KONYA

Selçuk Üniversitesi    Anamas Uygulama Oteli                 

Beyşehir / KONYA

Beyşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi                

Beyşehir / KONYA