• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

HABER 2008


29.12.2008
A R A P  A Ş I


KAR YAĞDI, ARAP AŞLARI DÖKÜLMEYE BAŞLADI

Kış mevsimi gelipte kar yağdımı, Arap aşlar dökülür, davetler başlar.Kış mevsiminin vazgeçilmez yemeği Arap aşı ve Holuskadır.Şu soğuk kış günlerinde sıcacık Arap aşı ve Holuska yiyelim içimiz ısınsın AFİYET OLSUN !  

NOT: BU YEMEKLERİN TARİFİ HALK KÜLTÜRÜ ANA BAŞLIĞINI TIKLA YEMEKLERİMİZ SAYFASINI BUL VE AÇ. EN SONDA ARAP AŞI, BAŞTA  HOLUSKA TARİFİ VAR.
  


27.12.2008                          


DOĞUM: 04.08.1941---------YAŞ--67------------------ÖLÜM: YUSUF SARICAN (ÇOLAK YUSUF) BUGÜN HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR ALLAH RAHMET ETSİN MEKANI CENNET OLSUN. SARICAN AİLESİNİN, EŞ VE DOTLARININ BAŞI SAĞ OLSUN. ALLAH(CC) RAHMET EYLESİN
YUSUF SARICANIN EVİ ---Bütün dertleri, bütün sıkıntıları,gizli sırları,hayelleri,duygu ve düşünceleri; Yusuf Abiye ait her şeyi saklayan ev !


YUSUF SARICAN                 MUSTAFA SARICAN

MUHTARIMIZ HAMİ OKUR'A VE KİLİTLİ TAŞ DÖŞENMESİNDE KATKIDA BULUNANLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER
               


Muhtarımız Hami Okur 2008 yılında mahalle arasındaki yollara 5 km' ye yakın kilitli taş döşemesi yaptırmiştır.
Katkılarından dolayı kaymakamımız Alp Eren Yılmaz Bey'e,iş adamımız Ali Akkanat Bey'e,Ahmet Alıcıoğlu,Atilla Özkoç, Nazım Akkanat,Mustafa Akkanat,Hasan Koçak,Mustafa Akçay, Hasan Alıcıgüzel, Eyup Alıcıgüzel,Salim Alıcıgüzel Beyler'e ve Necati Evci'ye teşekkür ederiz.

YARDIMLAR
Kaymakamımız; Alp Eren Yılmz       80.000    TL
Ali Akkanat                                     137.000    TL
Ahmet Alıcıoğlu                                15.000    TL
Atila Özkoç                                        30.000   TL
Nazım Akkanat                                  10.000   TL
Hasan Alıcıgüzel                                 1.000   TL
Hasan Koçak                                       5.000   TL
Mustafa Akçay                                     4.000   TL
Eyup Alıcıgüzel                                    1.000   TL
Salim Alıcıgüzel                                      500   TL

YENİ SU DEPOMUZU YAPTIRAN İŞ ADAMIMIZ: KAMİL AKKANAT BEY'E DE TEŞEKKÜR EDERİZ.23.12.2008
KARA KIŞ ELEKTİRİK TELLERİNİ KOPARDI


Yağan kar ana hatlardaki elektirik tellerini ve köy içideki elektirik telerini koparmıştır. Köyümüze iki gündür elektirik verilmemektedir.Muhtarımız Hami Okur elektirik kesintisini ilgililere bildirmiştir. T.E.K. arza gideme çalışmasına başlamıştır. 

22.12.2008
KAR YOLLARI KAPADI

Yoğun kar yağışı nedeni ileBeyşehir-Akseki yolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor.Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler zor anlar yaşıyorlar.Köyümüzün işçilerini taşıyan, servis aracı Cücümen  mevkisinde kara saplanmış, köyden giden kurtarma ekibi aracı kurtararak yoluna devam etmiştir.Tüm köylülerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.Kar kalınlığı bazı yerlerde 40-50cm.yi bulmuştur.21.12.2008

KÖYÜMÜZDE PAZAR GÜNÜ AKŞAM SAATLERİNDE KAR YAĞIŞI BAŞLAMIŞTIR.19.12.2008 
GEÇMİŞ OLSUN
ABDULLAH KOÇAK(Kemiksiz) KONYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ UROLOJİ BOLÜMÜNDE PROSTAT AMELİYATI OLMUŞTUR. HASTAMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİR. HZ.ALLAH'TAN ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.
14.12.2008
HOŞGELDİN TATLI YARAMAZ ERALP
GÖNÜL-İSMAİL FATİH AKÇAY ÇİFTİNİN14.12.2008 TARİHİNDE ALMANYA'DA SAAT 12 OO SULARINDA BİR ERKEK ÇOCUKLARI ( ERALP) DÜNYAYA GELMİŞTİR. MUTLU ÇİFTLERİ KUTLAR, Hz.ALLAH'TAN YAVRULARINA SAĞLIKLI, HAYIRLI ÖMÜRLER VERMESİNİ DİLERİZ.
Hz. ALLAH(CC) ANALI BABALI BÜYÜTSÜN.


13.12.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN

HACER ÖZKOÇ (NAİM KIZI) İLE ENGİN ERKALP (BURDURLU) İSTANBULDA DÜZENLENEN MERASİM İLE NİŞANLANMIŞLARDIR . GENÇLERE VE AİLELERİNE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİRİZ. ALLAH(CC)TAMAMINA ERDİRSİN.
HABER: DİLEK GÜLLÜ
09.12.2008
KÖYÜMÜZDE KIŞ BÜTÜN GÜZELLİKLERİYLE KENDİNİ GÖSTERDİ.  YILIN İLK KARI GECE SAAT 03:00 SULARINDA BAŞLAYAN KAR YAĞIŞI SAAT 09:00'A KADAR DEVAM ETTİ. 15 CM KAR YAĞIŞI OLDU. KÖYÜMÜZ TAMAMEN BEYAZA BÜRÜNDÜ.08.12.2008

TÜM KÖYLÜLERİMİZİN VE İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI YÜCE ALLAH'DAN (C.C) DİLERİZ.DEREBUCAK KAYMAKAMI VE DURAK MUHTARI (BAYRAM NAMAZINDA)

BAYRAM; BEREKETİR,
BAYRAM; UMUTTUR,
BAYRAM; ÖZLEMDİR,
BAYRAM; YARINLARA NİYETTİR,
BAYRAM; BİRLİK VE BERABERLİKTİR, SEVGİDİR, BARIŞTIR.KURBAN BAYRAMINDA DEREBUCAK KAYMAKAMIMIZ SAYIN ALP EREN YILMAZ BEY KÖYÜMÜZ HALKI İLE BİRLİKTE BAYRAM NAMAZINI KILIP, KÖYÜMÜZ HALKI İLE BİRLİKTE KÖY KONAĞINDA GELENEKSEL HALE GETİRMİŞ OLDUĞUMUZ BAYRAM YEMEĞİNİ KATILMIŞTIR. 
MUHTARIMIZ HAMİ OKUR'A VE BİZİ ONURLANDIRAN KAYMAKAMIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

BU YIL BAYRAM YEMEĞİNİ İŞ ADAMLARIMIZDAN NAZIM-MUSTAFA AKKNAT BEY TARAFINDAN KARŞILANMIŞTIR.07.12.2008GURBETÇİLERİMİZ KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE KÖYE AKIN ETTİLER. 
ARİFE GÜNÜ TÜM KÖYLÜLERİMİZ TOPLU HALDE KABİR ZİYARETİNİ YAPTILAR. 

KURBAN DUASI: '' İNNİ VEHCETTÜ VECHİYE LİLLEZİ FETERA'S SEMAVATİ VE'L ARDA HANİFEN VEMA ENE MİNEL MÜŞRİKİN ''

TEŞRİK TEKBİRİ:AREFE GÜNÜ SABAH NAMAZINDAN BAŞLAYARAK BEŞ GÜN BAYRAMIN DÖDÜNCÜ GÜNÜ İKİNDİ NAMAZINA KADAR HER FARZ NAMAZIN ARKASINDAN ''ALLAHÜ EKBER,ALLAHÜ EKBER.LAİLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER. ALLAHÜ EKBER VE LİLLAHİ'L HAMD.''DİYE TEKBİRGETİRİLİR. TOPLAM YİRMİ ÜÇ VAKİTTİR.

''KİM GÖNÜL HOŞLUĞUYLA VE SEVAP UMARAK KURBANINI KESERSE,(BU KURBAN) O KİMSE İÇİN ATEŞTEN(KORUYAN) BİR PERDE OLUR.''
                                  (HADİS-İ ŞERİF)

KURBAN KESMEK,HANEFİ MESEBİNE GÖRE VACİPTİR.
01.12.2008HACILARIMIZI  KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLADIK

HAC, İSLAMIN BEŞ ESASINDAN BİRİDİR. HEM MALİ VE HEM DE BEDENİ BİR İBADETTİR.  HAC, AKİL, BALİĞ VE HÜR OLAN MÜSLÜMANLARA FARZDIR.

 BU YIL KÖYLÜLERİMİZDEN: 
MUSA- ŞADİYE KOÇAK (BEYŞEHİR'DEN)
EMRULLAH-SIDDIKA ÖZTÜRK (ALMANYADAN)
MUSTAFA ESER- EMİNE ATALAY (İSVİÇRE'DEN)   HAC İBADETLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN KUTSAL TOPRAKLARA KAVUŞTULAR.
HACILARIMIZIN  HAC İBADETLERİNİ ALLAH (CC) KABUL ETSİN.
 
24.kasım 2008
Öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ Kutlu olsun.


   KÖYÜMÜZÜN İLK OKUL BİNASI 1945-1946 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA AÇILDI.
       
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜİZZETTİN ALICIGÜZEL (KÖYÜMÜZÜN İLK ÖĞRETMENİ)

BUGÜN ÖĞRETMENLER GÜNÜ, TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLAR, SAĞLIKLI GÜNLER GEÇİRMELERİNİ DİLERİZ.

ATATÜRK'E BAŞÖĞRETMENLİK ÜNVANI 24 KASIM 1928 YILINDA VERİLDİ.  24 KASIM GÜNÜ, 1981 YILINDAN BERİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ OLARAK KUTLANMAKTADIR.
GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

NOT: KÖYÜZÜN ÖĞRETMENLERİNİN LİSTESİ HALK KÜLTÜRÜNÜN İÇİNDEKİ EĞİTİM BÖLÜMÜNDE GÖREBİLİRSİNİZ.

ATİLA ÖZKOÇ-


HAMİ OKUR

23.11.2008
DURMAK YOK! HİZMETE DEVAM


KÖYÜMÜZÜN MUHTARI HAMİ OKUR'UN BÜYÜK GAYRETLERİ İLE YUKARI MAHALLEDEN RAMAZAN EVCİ'NİN EVİNİN ÖNÜNDEN BAŞLAYARAK YUKARI OLUK YOLU HACI MEHMET ARIKAN EVİNNİN ÖNÜNE KADAR 300 M. YOLUN KİLİTLİ TAŞ DÖŞENMESİNE BAŞLANMIŞTIR. BU ÇALIŞMALARDAKİ BÜTÜN MASRAFLARI İŞ ADAMIMIZ ATİLA ÖZKOÇ BEY ÜSTLENMİŞTİR. ATİLA ÖZKOÇ BEY'E VE MUHTARIMIZ HAMİ OKUR'A  TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.


21.11.2008
HACILARIMIZ KUTSAL TOPRAKLARDA


MUSA--ŞADİYE KOÇAK ÇİFTİ HAÇ İBADETLERİNİ YERİNE GETİRMEK ÜZERE 21 KASIM CUMA GÜNÜ SAAT 09.00'DA KONYA'DAN YAVA YOLUYLA KUTSAL TOPRAKLARA HAREKET ETMİŞLERDİR. ALLAH GÜLE GÜLE GİDİP-GELMEK NASİP ETSİN. HACLARINI YÜCE YARADAN KABUL ETSİN.20.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN-ALLAH ŞİFASINI VERSİN

Mustafa Akteke (Göde Mustama) Konya Eğitim ve araştırma Hastanesinde Beyin Cerrahi bölümünde bugün ameliyat olmuştur.Akteke ailesine ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Hastamıza acil şifalar dileriz.


18.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN


ÖMER ALICIGÜZEL(İSMAİL OĞLU 1936 doğumlu) EĞİRDİR KEMİK EKLEM HASTALIKLARI HASTANESİNDE SAĞ AYAK BİLEĞİNDEKİ  PLATİN BUGÜN YAPILAN BİR AMELİYATLA DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. HASTAMIZA VE ALICIGÜZEL AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİR, ALLAH'TAN ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.

13.11.2008
ALLAH RAHMET ETSİN
Hacı Sadettin Akkanat'ı kaybettik.Akkanat ailesine, yakınlarına, sevenlerine, dostlarına, tüm köylülerimize başsağlığı dileriz.Allah(cc) rahmet etsin, mekanı cennet olsun.

13.11.2008 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 16.30 SULARINDA
DURAK KÖYÜNÜN HACI SADETTİNİNİ KAYBETTİK. HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN. MEKANI CENNET OLSUN.
NOT:MERHUMUN CENAZESİ 15.11.2008 CUMARTESİ ÖYLE NAMAZINA MÜTAKİBEN DEFNEDİLECEKTİR.

10.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN

Sıddıka Alıcıgüzel (Ömer Eşi) Antalya Devlet Hastanesi' nde dizindeki rahatsızlıktan dolayı ameliyat olmuştur.Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir acil şifalar dileriz.10 KASIM  1938
TÜRKİYE CUMHURİYET'İNİN KURUCUSU BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ÖLÜMÜNÜN 70. YILINDA RAHMETLE ANIYORUZ.


''ÇOCUKLARIMIZ YÜCE ULUSUMUZUN GELECEĞE UZANAN  ÜMİT ÇİÇEKLERİDİR.''
       ATATÜRK

06.11.2008
GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİZ--HAYIRLI OLSUN

Kamil AKÇAY eşi Fatma Hilal AKÇAY matematik öğretmeni olarak Afyan ili Sultandağ'ı ilçesi 75. Yıl İlköğretim okuluna atanmıştır.Hayırlı olsun der, kutsal görevinde başarılar dileriz.(Kamil Akçay Yusuf oğlu)

06.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN


Havva ATAN (Halil İbrahim eşi)köyde kalp krizi geçirmesi sonunda Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırılmış tedavi altına alınmıştır.Hastamıza ve ailesine geçmiş olsun der, Hz. Allah'tan acil şifalar dileriz.


02.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN


Hanim Akteke(Mehmet eşi) 31.10.2008 tarihinde Konya Eğitim ve araştırma Hastanesi  Gögüs bölümünde rahatsızlıgı nedeni ile yatırılmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.


01.11.2008
GEÇMİŞ OLSUN


Ayşe ÖZCEYLAN(Ali eşi) 31.10.2008 tarihinde İstanbul Bağcılar SEFA Hastanesinde safra kesesinden ameliyat olmuştur.Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Allah'tan acil şifalar dileriz.29.10.2008
CUMHURİYETİMİZ 85 YAŞINDA
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.


  Cumhuriyetimizin 85. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Bu anlamlı günde cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kanını bu toprağa akıtan aziz şehitlerimizi, rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun.
  Türk milleti bu günlere nasıl gelindiğini unutmayacaktır. Milli hedeflere ulaşmak için ihtiyaç duydugumuz güç, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunda gizlidir.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR.
TOPRAK EGER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü...
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacagım.
                                             Arif Nihat ASYA
28.10.2008
KÖYÜMÜZDE Kİ TARİHİ ESERLERKöyümüzdeki tarihi eser niteliği taşıyan atalarımızdan kalma eserlerin bazılarının resimlerini foto albüm başlığı altındaki TARİH- MÜZE bölümünde yayınlamaktayız.
 Tarihi eser niteliği taşıyan müzelik eserlere atit resimleri gönderirseniz, bu bölümde yayınlarız İlginize teşekkür ederim.


           


İSTANBUL' DA YENİ İŞ YERİ

Köylülülerimizden Barış Özel (Mustafa Özel oğlu) BYBARISH adı altında bayan dış giyim imalat ve ihracatı yapmakta olduğu bir iş yeri açmıştır. Hayırlı olsun dileklerimizi iletir başarılarınızın devamını temenni ederiz..Allah bol kazanç versin.

 
www.bybarısh.com

         
18.10.2008
KÖYÜMÜZE YENİ SU DEPOSU


KÖYÜMÜZÜN MEVCUT SU DEPOSUNUN YETERSİZ OLMASI NEDENİ İLE, ESKİ SU DEPOSUNUN ALTINA 400 TONLUK SU DEPOSUNUN YAPIMINA MUHTARIMIZ, HAMİ OKUR'UN GAYRETLERİ İLE BAŞLANMIŞTIR.
SU DEPOSUNUN BÜTÜN MASRAFLARINI HAYIRSEVER İŞADAMIMIZ KAMİL AKKANAT BEY ÜSTLENMİŞTİR.
İŞADAMIMIZ KAMİL AKKANAT BEY'E, MUHTARIMIZ HAMİ OKUR'A TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.


MEHMET AKTAŞ-----------------------------------KAMİL AKKANAT

YOL-ÇİZGİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
13.10.2008

Köyümüzün ana giriş yolunda,yol çizgi çalişması ve yolun  bozulmuş yerlerinin  tamiratı  yapılmıştır.
Emeği geçenlere ve muhtarımız Hami Okur'a teşekkür ederiz.


10.10.2008   ALLAH MESUT ETSİN

Kamil Akçay makina mühendisi (Yusuf oğlu) ile Sedişehirli Fatma Hilal Ayhan(Ünver kızı) matemetik öğretmeni Seydişehir'de düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir. Genç çiftleri ve ailelerini tebrik eder, ömür boyu mutluluklar dileriz. Allah bir yastıkta kocatsın.
BEBEKLER DÜNYADAKİ ÇİÇEKLER, KUŞLAR, KELEBEKLER GİBİ RENGARENKTİR.BEBEKLERİN HER BİRİ BİR DÜNYA HER BİRİ BİR RENKTİR.08.10.2008
ARAMIZA HOŞGELDİN TATLI YARAMAZ AYSUN


Birgül-Mesut Özel çiftlerinin 08.10.2008 tarihinde Seydişehir Devlet Hastanesinde saat 15 sularında bir kız çocukları(Aysun) dünyaya gelmiştir.Mutlu çiftleri kutlar, Yüce Yaradandan yavrularına sağlıklı, hayırlı ömürler vermesini dileriz.Hz. Allah analı babalı büyütsün.

BAYRAM SONA ERDİ

KÖYÜMÜZDE BAYRAM ÇOK GÜZEL GEÇTİ. BAYRAMA KATILIM OLDUKÇA FAZLAYDI.
RAMAZAN BAYRAMI NEDENİ İLE KÖYÜMÜZE GELEN KÖYLÜLERİMİZ KÖYDEN AYRILDILAR. ÇALIŞMAKTA OLDUKLARI ŞEHİRLERE SAĞ SALİM DÖNDÜLER.
Bayramla ilgili resimler foto albümde(Durak---Bayram)başlığı altında yayınlanmıştır.
06.10.2008
ASKERLERİMİZ USTA BİRLİKLERİNE TESLİM OLDULAR


83/3 Tertip askerlerimiz acemi eğitimlerini tamamlayarak usta birliklerine teslim olmuşlardır.Askerlerimize bu kutsal görevlerinde başarılar dileriz.
Mehmet Taşdelen(Recep oğlu) Kocaeli-Derince Deniz Komutanlığı Şoför
Hüseyin Erkök(Ahmet oğlu)Ankara-Etimesgut Muhafız Bölüğü
Caner Adıgüzel(Ramazan oğlu)Ankara-Etimesgut Tankcı
Hasan Ballı(Ömer oğlu)Mersin Şoför
Nevzat Güzel(Nazmi oğlu) Kastamonu
Askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler dileriz.

04.10.2008

04.10.2008
ALLAH RAHMET EYLESİN

03.10.2008 tarihinde Şerife Özel (Hamza eşi) Konyada vefaat etmiştir.04.10.2008 tarihinde Durak Köyüne defnedildi.. Geride kalan yakınlarına eş ve dostuna Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun.
ŞERİFE ÖZEL'İN CENAZESİ

03.10.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN

Havvanur Adıgüzel (Ramazan kızı) ile Ramazan Gülen (Emrullah oğlu) (Konyalı-dayısının oğlu) Durak Köyünde düzenlenen tören ile nişanlanmışlardır.

30/09/2008

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İYİ DİLEKLERİMİZLE KUTLAR. SAĞLIK SIHAT İÇİNDE BAYRAMI GEÇİRMENİZİ YÜCE ALLAHTAN DİLERİZ.

KÖYÜMÜZDE YILLARCA DEVAM EDEGELEN GELENEKLERİMİZDEN BAYRAMLAŞMA VE TOPLU HALDE BAYRAM YEMEĞİ GELENEĞİ HUZUR İÇİNDE  GERÇEKLEŞMİŞTİR. BAYRAM YEMEĞİNİ İŞ ADAMLARIMIZDAN MEHMET ALİ ÖZKOÇ VE ATİLLA ÖZKOÇ BEY TARAFINDAN VERİLMİŞTİR. KENDİLERİNE TEŞEKÜR EDER . ALLAH KABUL ETSİN. AYRICA BU İŞLERİ ORGANİZE EDEN KÖYÜMÜZ MUHTARI HAMİ OKUR BEYE TEŞEKKÜR EDERİZ.

RAMAZAN BAYRAMI DIŞARDAN GELEN KURBETÇİLERİMİZ VE İŞ ADAMLARIMIZ TARAFINDAN ŞENLENDİRİLMİŞTİR.


30.09.2008
BAYRAMA KATILAN İŞ ADAMLARIMIZ;
ALİ AKKANAT
KÂMİL AKKANAT
MEHMET ALİ ÖZKOÇ
ATİLLA ÖZKOÇ
AHMET ALICIOĞLU
REMZİ OKUR
NAİL ÖZCEYLAN
HAMİ ÖZKOÇ
MEHMET AKTAŞ
MUSTAFA AKKANAT
ABDULLAH ÖZKOÇ
BAYRAM KOÇAK
ALİ UÇAR


26.09.2008
BU AKŞAM KADİR GECESİ'DİR.


CENNET SABREDENİN,SEVGİ HAKEDENİN,ZAFER İNANANIN,MUTLULUK BEKLEYENİN OLSUN.
KADİR GECESİNDE EVİNİZ HUZURLA DOLSUN. DUALARINIZ KABUL GECENİZ MÜBAREK OLSUN.


KONYA ALAHADDİN CAMİİ''ŞÜPESİZ,O KUR'AN-I KADİR GECESİNDE İNDİRDİK. BİLİRMİSİN, KADİR GECESİ NEDİR? KADİR GECESİ BİN AYDAN DAHA HAYIRLIDIR.''

Cenab-ı Hak Kur'an da''Leyletül Kadr'' ifadesini açıkca zikretmektedir.
Ramazanın her gecesini Kadir gecesi bilerek hareket edilirse Kadir gecesine rastlanmış olur. Her gün en az şunlar yapılmalı:
1- Yatsı namazında zammı sure olarak Kadir suresini okumalı.
2- Kadir gecesi okunacak duayı okumalı.
3- Bir iki sayfa Kur'an-ı kerim okumalı.
4- İlmihalden bir iki sayfa okumalı.
5- Az da olsa sadaka vermeli.
6- Gece seher vakti, iki rekat namaz kılıp, silsile-i aliyyeyi okuyarak, o âlimlerin hürmetine dua etmelidir.
7- Gündüzü de gecesi gibi kıymetli olduğu için gündüzleri de değerlendirmelidir
8-100 Elem neşrah leke... suresi okunmalı
9-100 İnnaenzelnahü... suresi okunmalı
10- 100 defa ''Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhübbül-affe fa' fü anni ''duası okunmalı
(İmkan varsa tesbih namazı kılınmalıdır.)


EŞREFOĞLU ÇAMİİ

   Eşrefoğlu camisi 1296-1299 yılları arasında Eşrefoğlu Seyfeddin Süleyman Bey tarafından yaptırılmıştır. Ana kapı ve iç kapıdaki kitabede yazmaktadır. Cami mineresi 1920 yılında onarım görmüştür.Caminin toprak damı 1934-1937 ve1941 yılarında kiremitlenmiş; 1956ve1978 yılında bakırla kaplanmıştır.
   Eşrefoğlu camii;görkemli iç ve dış görünüşü,anıtsal taç kapısı,essiz mihrap ve minberi,ağaç direkleri çinileri, nakışları veişçiliği ile Anadolu'da ağaç çatı ve direkli düz tavanlı camilerin en büyügü ve görkemlisidir. Türk ağaç işçiliğinin bir hazinesi sayılabilir. Bir köşesi kesik dikdörtgen plan gösteren yapının 48 ağaç direği vardır.
    Mihrap çini mozaiklerle kaplıdır.4.58 metre eninde 6.17 metre yüksekliğindedir.
    Mimber,ceviz ağacından üstün bir işçilik ve zengin bir süsleme ile yapilmıştır.9 basamaklıdır.
31.08.2008
RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ MUBAREK OLSUN 

Yatsı namazına mütakip teravih namazı kılınacaktır.
Bu gece ilk safur yemegi yenecek
Tüm köylülerimizin ve Türk, İslam aleminin saglık içinde oruçlarını tutmalarını Yüce Allahtan niyaz ederim.30.08.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Şerife Özcan(Abdullah kızı), Hakan Taş(Sivaslı) ile İstanbulda duzenlenen düğün merasimi ile hayatlarını birleştirmişlerdir.Bizde genç çiftleri kutlar, ömür boyu mutluluklar dileriz.
KAYNAK: DURAKKÖYLÜ


30.08.2008

30 Ağustos 1920 de 86 yıl önce bu zafer kazanıldı.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN25.08.2008
ALLAH ANALI-BABALI BÜYÜTSÜN
 
ZEHRA BETÜL HOŞ GELDİN ARAMIZA

Nazlı-Hayri Aktaş çiftinin saat 12:00 da İstanbulda bir kız çoçukları dünyaya gelmiştir. Allah sağlık sıhat içerisinde uzun ömürlü etsin.24.08.2008
ALLAH RAHMET EYLESİN
Mehmet Arıkan 1927 doğumlu (Mevlüt oğlu) hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Arıkan ailesine ve yakınlarına Allah sabır versin.


23.08.2008
ALLAH BİR YASTIKTA KOÇATSIN


Gülçin Tepeli İstanbulu ile Sezcan Okur (Mehmet oğlu) Bakırköyspor sosyal tesislerinde düzenlenen düğün merasimi ile evlenmişlerdir. Allah mesut etsin.


20.08.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN

Seydişehirli Matematik öğretmeni Fatma Hilal Ayhan (Ünver-Ayşe Tülay kızları) ile Makina mühendisi Kamil Akçay (Emine-Yusuf oğlu) Seydişehirde düzenlenen tören ile nişanlanmışlardır.Buradan nişanlı çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.Allah tamamını erdirsin20.08.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN


Seydişehirli Matematik öğretmeni Fatma Hilal Ayhan (Ünver-Ayşe Tülay kızları) ile Makina mühendisi Kamil Akçay (Emine-Yusuf oğlu) Seydişehirde düzenlenen tören ile nişanlanmışlardır.Buradan nişanlı çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.Allah tamamını erdirsin20.08.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN


Seydişehirli Matematik öğretmeni Fatma Hilal Ayhan (Ünver-Ayşe Tülay kızları) ile Makina mühendisi Kamil Akçay (Emine-Yusuf oğlu) Seydişehirde düzenlenen tören ile nişanlanmışlardır.Buradan nişanlı çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.Allah tamamını erdirsin18.08.2008
ALLAH KABUL ETSİN


88-3 tertip askerimiz İbrahim Akteke (Celal oğlu ) Cevizli Beldesinde Mevlüt okutarak yemek vermiştir.Allah kabul etsin.Sağlık, sıhat içinde askerliğini tamamlayıp baba ocağına dönmesini Yüce allah'tan dileriz.Allah yadımcınız olsun.17.08.2008
ALLAH KABUL ETSİN


88-3 tetip askerimiz Nevazt Güzel(Nazmi oğlu)Pazar günü öyle namazında mevlüt okutmuş ve evinde yemek vermiştir. Allah kabul etsin Sağlık sıhat içinde askerliğini tamamlasın. Allah yardımcısı olsun17.08.2008
ALLAH BİR YASTIKTA KOCATSIN


Seher Adıgüzel (Orhan kızı) ile Mustafa Özçelik (Abdurahman oğlu) köyümüzde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir.Allah mesut etsin bir yatıkta koçatsın.


16.08.2008
KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN

Bu akşam BERAET KANDİLİ dir.
Tüm İslam aleminin kandilini en iyi dileklerimle kutlarım.İnsanlığa ve İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim.

 

15.08.2008
UCUNDAN AZICIK : )


Şadiye ve Ahmet Güllü oğulları Enes Alperen-Emirhan'ın Konyada sünnet merasimleri düzenlenmiştir.Allah büyük düğünlerinide göstersin.14.08.2008
ALLAH RAHMET EYLESİNAYŞE KOÇAK (İLARMALI)CENAZESİ

Ayşe Koçak(İlermalı) Köyümüze Kuyucak'tan(İlerma) gelen Cin Ali eşi 14.08.2008 perşembe günü Hak kın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun.Geride kalanlarının başı sağ olsun14.08.2008
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER


DURAK KÖYÜNDEN 88_/ 3 TERTİP ASKERE GİDECEKLER:

*İbrahim Akteke(Celal oğlu)Hatay-Serinyol Jandarma-er
*Mehmet Taşdelen(Recep oğlu)Hatay-İskenderun-denizci
*Hüseyin Erkök(Ahmet oğlu)İzmir-denizci
*Hasan Ballı(Ömer oğlu)Çanakkale -Jandarma-er
*Caner Adıgüzel (İbrahim oğlu)Ankara Etimesut-ulaştırma
*Nevzat Güzel(Nazmi oğlu) Kastamonu-ulaştırma
 


13.08.2008 
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER
 

İbrahim AKTEKE (Celal Oğlu) (Çevizli ) 
Vatani görevini yapmak üzere HATAY SERİNYOL JANDARMA ER Olarak vatani görevini tamamlayacaktır.Öğretmen Yasin Koçak (İbrahim oğlu) kısa dönem öğreten asker olarak  12.08.2008 tarihinde BURDUR'da vatani görevini tamamlamak üzere Birliğine katılmıştır. Acemi eğitimini tamamladıktan sonra Öğretmen Asker olarak; URFAVİRANŞEHİR Onardı İlk Öğretim Okulunda Askerliğini tamamlayacaktır. Şimdiden hayırlı teskereler dileriz.


11.08.2008 
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER
 

Hüseyin ERKÖK (Ahmet Oğlu ) (İSTANBUL) vatani görevini yapmak üzere 20.08.2008 tarihinde İZMİR'deki birliğine Deniz Askeri olarak katılacaktır.Askerimize şimdiden hayırlı teskereler dileriz.


11.08.2008 
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER 

Mehmet TAŞDELEN (Recep Oğlu) (İSTANBUL) denizci olarak Hatay İskenderun ilçesine 20.08.2008 tarihinde teslim olcaktır; Askerimize şimdiden hayırlı teskereler dileriz. 10.08.2008 
ALLAH MESUT ETSİN

Öğretmen Erkan ERKÖK AYDIN İli KARACASU ilçesi GEYRE beldesinden Öğretmen Hatice ÇETİNTEPE ile hayatlarını birleştirmişlerdir. genç çiftşere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.


10.08.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Ümit Güllü (Şakir oğlu)Konya ili Karapınar ilçesinden Bilal kızı Fatma Gürbüz ile dünya evine girmişlerdir genç çiftlere ömür boyu mutluluklr dileriz.07.08.2008
GEÇMİŞ OLSUN
 

Hanim ÖZTÜRK Yüksek tansiyon nedeni ile kısmi felç geçirmiştir, Konya Tıp Fakültesinde müşaide altına alınmıştır; hastamıza geçmiş olsun der ALLAH'tan acil şifalar dileriz.29.07.2008
GEÇMİŞ OLSUN

Yaşar Güzelim (İsmail oğlu) Konya Tıp Fakültesi hastanesi beyin cerrahi bölümünde amaliyat olmuştur.Hastamıza Allahtan acil şifalar dileriz.Geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.


29.07.2008
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Bu akşam MİRAC GECESİ Resulullah Efendimiz(s.a.v.) hicretten bir buçuk sene evvel Recep ayının 27.gecesi Burak ile Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya götürüldükten sonra sahradan semaya çıkarıldı.Tüm islam aleminin kandilini en iyi dileklerimle kutlar. Hayırlara vesile olmasını dilerim.27.07.2008
MAŞALLAH ( OSMAN ALİ )

Mehmet ve Melek Özceylan oğlu Osman Ali sünnet olmuştur. Geçmiş olsun Allah büyük düğününüde göstersin.27.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Yakup Evci ( Ahmet oğlu ) Akçalar kasabasından Sedat Sarı Kızı Zehra ile köyümüzde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir. Allah mesut etsin. Bir yastıkda kocasınlar.27.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Canan Güzelim ( Kadir kızı ) Çamlık kasabasından Mehmet ALi Üzümcü ile köyümüzde yapılan düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir.Bizde genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz. 26.07.2008
ALLAH RAHMET EYLESİNŞerife Özel ( Şehriban ) ( Bekir Özel eşi ) geçirdiği kalp krizi sonucu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Mekanı cennet olsun geride kalanların başı sağolsun.26.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Esra Kamaşık ( Sabriye ve Mustafa kızı ) ( Mustafa Evci torunu ) Afyonlu Mustafa Bardakcı ile Beyşehirde düzenlenen düğün merasimi ile evlenmişlerdir. Allah mesut etsin. 23.07.2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN.

ALİ Akkanat kızı Özlem ile Fatih Merter İstanbul Esma Sultan Yalısında 23.07.2008 günü çok sayıda tanınmış davetlilerin de katıldıgı görkemli bir törenle nişanlanmışlardır. Buradan nişanlı çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz. 22.07.2008
HOŞGELDİN ( MÜNEVVER )

Semih ve Tuba Şahin çiftinin bir kız çoçukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün. Ömrü uzun olsun.19.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Sevgi Dursun ( Cahit Dursun kızı ) Alper Ateş ( öğretim görevlisi ) ile Konyada düzenlenen düğün merasimi ile evlenmişlerdir. Hayırlı olsun der genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.20.07.2008
MAŞAALLAH

İsmail Uçar oğlu Selahattin Beyşehirde düzenlenen merasim ile sünnet olmuştur.Sünneti hayırlı olsun.Allah büyük düğününüde göstersin.20.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Şerife Alıcıgüzel (Kemal kızı )ile Serdar Evci (Sabri oğlu ) Durak Köyünde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir. Allah mesut etsin , ömür boyu mutlu olsunlar.13/07/2008
ALLAH TAMAMINI ERDİRSİN


Ali GÜLLÜ (Bayram oğlu) ile Didem KARATEPE (Eskişehir'li) nisanlanmislardir, Buradan kendilerine ve GÜLLÜ ailelesine hayirli olsun dileklerimizi iletir, nisanli çifte Hz. Allah'tan tamamina erdirmesini temenni ederiz.
Kaynak : Dilek Güllü13.07.2008
GEÇMİŞ OLSUN

Yusuf Bircan ( Durmuş oğlu ) Konya Tıp Fakultesi Hastanesine kardoloji bölümünde yatmaktadır. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir. Allah dan şifa dileriz.12.07.2008
MAŞAALLAH-AZICIK (Ali Taşdelen)

Hasan ve Arife Taşdelen oğullarına 12.07.2008 tarihinde sünnet merasimi düzenlemişlerdir.Taşdelen ailesini kutlarız. Hz. Allah büyük düğününü de göstersin.Ömrü uzun olsun.
İrt.05336538430-0332247549308.07.2008
HAYIRLI YOLCULUKLAR

Ahmet Oğuz Akçay (Hasan oğlu) ABD in Arkansas eyaleti STATE üniversitesinde mastır yapmak için 08.07.2008 Salı günü saat 11:00 de havalanmıştır. Buradan kendisine hayırlı yolculuklar diler, başarılarının devamını temenni ederiz.07.07.2008
GEÇMİŞ OLSUN

Şaban Özcan (Raşit oğlu)bugün saat 12 00 de İstanbul Haznedar Medikal Hospital hastanesinde Hemoroid ameliyatı olmuştur.Buradan Özcan ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Hz. Allah tan acil şifalar dileriz.
Kaynak : Dilek GÜLLÜ06.07.2008
HAYIRLI OLSUN

Ümüt Güllü (Şakir oğlu) Karapınarlı Bilal kızı Fatma Gürbüz ile 06.07.2008 tarihinde nişanlanmışlardır.Gençleri ve ailelerini tebik ederiz.Allah tamamına erdirsin.06.07.2008
ALLAH MESUT ETSİN

Ebru Adıgüzel (Yılmaz kızı) 06.07.2008 tarihinde Huğlulu bir gençle hayatını birleştirmişlerdir.Genç çiftimize mutluluklar dileriz.05/07/2008
ALLAH MESUT ETSİN


Köyümüzden Konya ya göç eden Ali Arıkan kızları Asiye Karadeniz in kızı Elif teyzesi Nafiye Babaoğlu nun oğlu Ali ile 05.07.2008 tarihinde evlendiler. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz04.07.2008 
ALLAH MESUT ETSİN

Hanim Ceçen (Kürt Ali kızı ) Taraşcı Kasabasından bir gençle 04.07.2008 tarihinde düğünü başlamış . Düğünün başladığı gün dayısının oğlu Hüseyin Koçak ile kaçmışlardır.Birbirini sevip kaçan gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.03.07.2008
KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN


Bu akşam,'' REGAİB KANDİLİ ''Kandilimiz mubarak olsun.İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirsin.
Yarın üç aylar başlıyor.
Bu geceyi nasıl geçirelim ?
Mümkünse oruçlu olarak karşılanmalıdır.
Kaza namazı kılınmalıdır.
Kur'an-ı Kerim okunmalı,tövbe,istiğfar edilmelidir.
''La ilahe illallah'',''Estağfirullah'',''Sübhanallah'',''Elhamdülillah'',''Allahu Ekber'',''Allahümme salli ala seyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammet''gibi sözler zikredilmelidir.02/07/2008
GEÇMİŞ OLSUN

Ahmet Ali ve Şenay Evci oğulları Yakup Konya Tıp Fak. Hastanesinde göz bölümünde yatmaktadır. Hastamıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir. Hz. Allah'tan acil sifalar dileriz01/07/2008
GEÇMİŞ OLSUN

Mehmet Ali Özceylan ( Şofor Ali oğlu ) Konya Tıp Fakültesinde 01/07/2008 tarihinde gözünden amaliyat olmuştur.Hastamıza ve ailesine geçmiş olsun der.Hz. Allah acil şifalar versin15/06/2008
ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN


Adem Erkök oğlu öğretmen Erkan Erkök Aydın ili Nazili ilçesinden öğretmen Hatiçe Çetintepe ile 15 /06 /2008 tarihinde nişanlanmışlardır. Gençlere mutluluklar dileriz. Allah tamamına erdirsin.


Yorumlar - Yorum Yaz
KÖŞE YAZILARI
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret872617