• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

HABER 201331 ARALIK 2013
ARAMIZDAN AYRILANLARMehmet Adıgizel  ölüm,22.02.2013 yaş,85
Abdullah Dursun  ölüm,29.07.2013 yaş,88
Hasan Gürbüz       ölüm,08.08.2013 yaş,85
Gülsüm Öztürk      ölüm,20.09.2013 yaş,70
Hanim Öztürk        ölüm,02.10.2013 yaş,79
Özgür Adıgüzel      ölüm,02.10.2013 yaş,35
Mehmet Orçun Adıgüzel   08.10.2013 yaş,8
Meryem Arıkan      ölüm,07.12.2013 yaş,80
Şerife Sarıcan        ölüm,11.12.2013 yaş,87
MEKANINIZ CENNET OLSUN
31 ARALIK 2013
HARUN ARMUTCU HAKK'IN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR
Seydişehir'de ikamet etmekte olan köylümüz Nadire Arıkan(Armutcu) nın eşi Seydişehirli Harun Armutcu Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
(Nadire, Murat Arıkan Yüksel Arıkan'ın kız kardeşi)30 ARALIK 2013
ARAMIZA HOŞGELDİN AYGÜL BALLIAntalya Manavgat'ta ikamet etmekte olan Saniye-Ramazan Ballı çiftinin Aygül adını verdikleri bir kızları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun olsun.
(Not, Ramazan Ballı köyümüzün muhtarı Ramazan'ın oğlu Manavgat'ta ikamet etmekte)29 ARALIK 2013
Doğum, 1977 Ölüm,28.12.2013
BENGÜSU(SELÇUK) HASIRCIOĞLU VEFAT ETTİ


Bengüsu(Selçuk) Hacısalihoğlu Trabzonlu Ayhan eşi  (Öğretmen Perran Alıcıgüzel-Göz doktoru Aykut Selçuk kızı)Bengüsu Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi Konya Üçler Mezarlığına defnedildi. Allah rahmet eylesin, geride kalan kederli ailesine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun.(Perran Selçuk
Merhum İzzettin Alıcıgüzel kızı)
KONYA HABER

Konya’da 35 yaşındaki mimar Bengü Hacısalihoğlu, 10’uncu kattaki evlerinin balkonundan düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.


20 ARALIK 2013 CUMA
ALİ ADIGÜZEL VE TAYFUN KOÇAK ASKER OLDULAR 93-3 tertipAli Adıgüzel(Gülsüm-Orhan oğlu) askerlik görevini Burdur merkezde yapmak üzere törenle uğurlandı.
Antalya Manavgat'ta ikamet etmekte olan Tayfun Koçak(Ali oğlu,Mehmet Emin torunu) askerlik görevini yapmak üzere Burdur'a uğurlandı.
Ali Adıgüzel ve Tayfun Koçak'a şimdiden hayırlı teskereler dileriz. Bu kutsal görevlerini sağlık içinde yapıp dönmelerini Yüce Allah'tan dileriz.15 ARALIK 2013
BEKİR ÖZEL İLE ÖZLEM GÜZELİM SÖZLENDİLER
Bekir Özel(Emine-İlyas oğlu)ile Özlem Güzelim(Güllü-Hasan kızı) sözlendiler. Hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin.

15 ARALIK 2013
AHMET EVCİ ANJİO OLDU
Beyşehir'de çalışan Ahmet Evci(Ahmet Ali oğlu) kalp kırizi geçirerek tedavi altına alınmıştır.Konya'da anjio olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.


11 ARALIK 2013 ÇARŞAMBA
ŞERİFE SARICAN VEFAT ETTİ
Doğum; 1926- Ölüm ;11.12.2013

  Şerife Sarıcan(Merhum Hasan Hüseyin eşi)Seydişehir'de evlatlarının yanında Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, geride kallanlarına Allah sabırlar versin.
Merhumenin cenazesi öğle namazına mütakip Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir.


09 ARALIK 2013 
GEÇMİŞ OLSUN MERYEM ÖZKAN

Çorlu'da ikamet etmekte olan Meryem Özkan(Eşref eşi) Çorlu Reyap Hastanesinde kalp ameliyatı olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der

 Cenabı Allah'tan acil şifalar dileriz.
09 ARALIK PAZARTESİ
GEÇMİŞ OLSUN GÜLSÜN ADIGÜZEL
Gülsüm Adıgüzel(Orhan eşi) Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde varis ameliyatı olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

07 ARALIK 2013
MERYEM ARIKAN HAKK'IN RAHMETİNE KAVUŞTU

Doğum; 02.03.1933 Ölüm; 07.12.2013

Meryem Arıkan(Merhum Şaban eşi) Recep Arıkanın annesi Cumartesi akşamı tedavi gördüğü Anıt hastanesinde saat 23.30 sularında vefat etmiştir. Merhumeye Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına Allah sabırlar versin, mekanı cennet olsun.

Merhumenin cenazesi , 08.12.2013 Pazar günü ikindi namazına mütakip Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir.

05 ARALIK 2013
GEÇMİŞ OLSUN NAZİFE EVCİ

Nazife Evci(Hayrettin eşi)Konya Başkent Hastanesinde dizinden ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der Cenabı Allah'tan şifalar dileriz.


02 ARALIK 2013
GEÇMİŞ OLSUN HAVVA ATAN

Havva Atan(merhum Halil İbrahim eşi) rahatsızlanarak Beyşehir Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der Cenabı Allah'tan acil şifalar dileriz.
Havva Atan Konya Meram Tıp Fakültesi hastanesine sevk edilerek anjio olmuştur.

01 ARALIK 2013
GEÇMİŞ OLSUN MERYEM ARIKAN

Meryem Arıkan(merhum Şaban eşi) kismi felç geçirerek Beiehir Devlet hastanesinde tedavi altına alınmıştır.

(Beyine giden ana damarda tıkanıklık olan hastamız Konya Özel Anıt Hastanesine sevk edilmiştir.)27 KASIM 2013
GEÇMİŞ OLSUN NURİYE DIRAK(UÇAR)

Konya'da ikamet etmekte olan Nuriye Dırak(Uçar) Konya Başkent Hastanesinde dizlerindeki rahatsızlıktan fizik tedavi bölümünde tedavi görmektedir. Hastamıza geçmiş olsun der Allah'tan acil şifalar dileriz.
(Nuriye Dırak şehit eşidir)

24 KASIM 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN AYŞE MİNA ERKÖK
İstanbul'da ikamet etmekte olan Güldane-Mehmet Erkök çiftinin 20.11.2013 tarihinde Ayşe Mina adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.

22 KASIM 2013
GEÇMİŞ OLSUN EMİNE ADIGÜZEL
Emine Adıgüzel(İbrahim eşi) Konya Akademi hastanesinde kalça kemiğinden ameliyat olmuş, poratez takılmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der,Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.20 KASIM 2013
GEÇMİŞ OLSUN FATMAHANİM ÖZKAN
Beyşehir'de ikamet etmekte olan Fatmahanim Özkan (Osman eşi) Beyşehir devlet hastanesinde safra kesesi ameliyatı olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.


16 KASIM 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN SERTUĞ EVCİ
İsviçre'de ikamet etmekte olan gurbetcilerimizden Şerife-Serdar Evci çiftinin Sertuğ adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun, kısmeti bol olsun.


KASIM 2013
KAMİL OKAN OKUR'A BAŞARILAR DİLERİZ

Kamil Okan Okur(Selma-Remzi oğlu) İngiltereMonchesterMetropolitian Üniversitesindeki eüitimini tamamlayarak aynı üniversitede mastır eğitimine devam etmektedir. Kamil Okan Okur'a başarılar dileriz.
03 KASIM 2013 Pazar
HÜSEYİN GÜLEN İLE HADİMLİ FADİME ÖNDER EVLENDŞLER

Konya'da ikamet etmekte olan Hüseyin Gülen(Ayşe-Hasan oğlu) ile aslen Hadimli Fadime Önder(Fatma -Abdurrahman kızı) evlendiler. Hayırlı olsun, gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.
(Hüseyin Gülen merhum Köle Mehmet Adıgüzel torunu)01 KASIM 2013 CUMA
GEÇMİŞ OLSUN HACI YAHYA TAŞDELENKonya'da ikamet etmekte olan Hacı Yahya Taşdelen Konya Beyhekim hastanesinde anjio olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce allah'tan acil şifalar dileriz.

31 EKİM 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN NAZMİ GÜZEL
Hümeyra-Nevzat Güzel çiftinin Nazmi adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.(Nevzat Nazmi oğlu)
22 EKİM 2013
GEÇMİŞ OLSUN EMİŞE GÜZELİM

Konya'da ikamet etmekte olan Emişe Güzelim(Hasan eşi) Konya Başkent Hastanesi ortapedi bölümünde sağ dizinden ameliyat olmuştur. hastamıza geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.
19 EKİM 2013 CUMARTESİ
ŞERİFE ÖZCEYLAN İLE YASİN EVCİ NİŞANLANDILAR

Şerife Özceylan(nazife-Mehmet Ali kızı) ile Yasin Evci(Dudu Turkut-Şaban oğlu) Durak Köyü düğün salonunda düzenlenen merasimle nişanlandılar,hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin. 

19 EKİM 2013 CUMARTESİ
YASEMİN GÜZEL İLE KERİM GÜNEŞ EVLENDİLER

 Yasemin Güzelim(Selvinaz-Ahmet kızı) ile Kerim Güneş(Ayşalı-Mehmet oğlu) Durak Köyü düğün salonunda düzenlenen merasimle dünya evine girdiler. Hayırlı olsun, genşlere bir ömür boyu mutlulıuklar dileriz.

18 EKİM 2013
FATMA ARICI İLE FERHAT GÜLLÜ NİŞANLANDILAR

Seydişehir'de ikamet etmekte olan Fatma Arıcı(Asiye merhum Ali kızı) ile Ferhat Güllü(Hatice-İbrahim oğlu) 18 Ekim 2013 tarihinde Seydişehir'de düzenlenen nişan töreni ile nişanlandılar. hayırlı olsun, Hz. Allah tamamına erdirsin.
18 EKİM 2013
İBRAHİM TAŞ İLE SEYMA ÇAPIK EVLENDİLER

İstanbul havaalanında çalışan İbrahim Taş(Hanife Sami oğlu) ile İskenderunlu Şeyma Çapık'ın(Sibel İsmail kızı) 12 Ekim 2013 tarihinde İskenderun'da, 18 Ekim 2013 tarihinde Alanya'da düğün yapmışlardır. Allah mesut etsin, bir yastıkta kocasınlar. (Hanife:Fikere Abdullah Alıcıoğlu kızı)


18 EKİM 2013
ALLAH KABUL ETSİN HİSEYİN UÇARIN YEĞİ VERİLDİ

Merhum Hüseyin Uçarın ölüm yemeği verildi. Allah kabul etsin mekanı cennet olsun.

Hüseyin Uçar (Zebeyde Uçar Eşi) (Gülsüm-Sadi-Ali-Şakir Uçar Kardeşlerin Babası)
18 EKİM 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN ALMİNA TAŞ
İstabul da ikamet etmekte olan Emel-Yekta Taş çiftinin Almina ismini verdikleri bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.
Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.
Emel (Meliha-Ahmet Erkök kızı) Yekta (Ordulu)

15 EKİM 2013

Köyümüzde Kurban Bayramı birlik ve beraberlik içinde geçiyor.

Köylülerimiz Bayram namazı kılınıp,  köy odalarında yemekler yenildikten sonra herkes kurbanlarını kesmek için kurbanlıklarının yanına gittiler...
Buradan bütün köylülerimizin bayramını kutlar kurbanlarının kabul olmasının Yüce Allah dan niyaz ederiz...12 EKİM 2013 
GÖĞÜŞ OĞULLARININ BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ


 Prof. Yakup Alıcıgüzel organizasyonluğunda Göğüşler (Alıcıgüzeller) soyu Beyşehir Anamas Konuk Evinde birlik ve beraberlik günü düzenlediler. Bu güne bütün Alıcıgüzeller katılmıştır. Bu aralarındaki samimiyetin ve dostluğun bir ömür boyu sürmesini dileriz.


12 EKİM 2013 HATİCE BALLI İLE MEHMET AKTEKE NİŞANLANDILAR

İsviçrede ikamet etmekte olan Hatice Ballı (Rukiye-Nevzat kızı) ile Antalyanın Cevizli kasabasında ikamet etmekte olan Mehmet Akteke (Fatma-Celal oğlu) Durak köyü düğün salonunda düzenlenen merasim ile nişanlandılar.
Hayırlı olsun.
Allah tamamına erdirdin.

10 EKİM 2013 PERŞEMBE
ARAMIZA HOŞ GELDİN ÖMER CAN AKTEKE

Almanya'da ikamet etmekte olan Yasemin-Durmuş Oktay Akteke çiftinin Ömer Can adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, kısmeti bol şansı açık, ömrü uzun olsun.
(NOT;Yasemin, Ali Osman Turgut kızı-Durmuş Oktay Aziz Akteke oğlu)08 EKİM 2013
MEHMET ORÇUN ADIGÜZELİ KAYBETTİK
02 Ekim 2013 tarihinde Konya-Beyşehir karayolunun Sarıköy mevkisinde yapılan kazada Özgür Adıgüzel(35) hayatını kaybetmişti. Aynı kazada ağır yaralanan oğlu Mehmet Orçun Adıgüzel (8)
6 gündür Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Mehmet Orçun Adıgüzel yaşam savaşını kaybetmiştir. Minik yavrumuza Cenab-ı Allah rahmet eylesin, geride kalan acılı ailesine ve yakınlarına Allah sabırlar versin.
Merhumun cenazesi bugün öğle namazına mütakip Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir


06 EKİM 2013 
POSTACI ALİ ÖZTÜRK İKİNCİ BAHARINI YAŞIYOR06 EKİM 2013 
Seydişehir'de ikamet etmekte olan Postacı Ali Öztürk Bulgaristanlı Naciye hanım ile nikanlanmışlardır. Hayırlı olsun, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.05 EKİM 2013
SONGÜL BALLI İLE HASAN GÜRBÜZ EVLENDİLER


Songül Ballı (Aygül-Muhtar Ramazan kızı) ile Hasan Gürbüz(İraz-Hüseyin oğlu) Durak Köyü düğün salonunda düzenlenen merasimle evlendiler hayırlı olsun, ömür boyu mutluluklar dileriz.Allah bir yastıkta kocatsın.04 EKİM 2013
AKÇAY KARDEŞLER SÜNNET OLDULAR

Almanya'da ikamet etmekte olan Gönül-İsmail Fatih Akçay çocukları Mehmet Eftal ve Eralp'ı sünnet ettirmişlerdir. Hayırlı olsun Allah büyük düğünlerinide göstersin.


03 KASIM 2013 ÇARŞAMBA
İKİ CENAZEYİ BİRLİKTE UĞURLADIK
Bugün Durak Köyünün acısı çok büyüktü.
Biri sekseninde, biri otuz beşinde.
Seksenindeki Hacı Hanim Öztürk'ü ve Otuzbeşindeki Özgüz Adıgüzel'i yan yana defnettik. Mekanları cennet olsun.03 EKİM 2013
GEÇMİŞ OLSUN ORÇUN ADIGÜZEL

Dün babası Özgür Adıgüzel (35 yaşında) ile Konya'dan dönerken geçirdikleri trafik kazası sonucu ağır yaralanan Mehmet Orçun Adıgüzel'in tedavisi Konya Tıp Fakültesi hastanesinde devam etmektedir. Minik yavrumuza acil şifalar dileriz.02 EKİM 2013 ÖZGÜR ADIGÜZEL VEFAT ETMİŞTİR

Beyşehirde ikamet etmekte olan Özgür Adıgüzel (Havva-Mehmet oğlu) Konyadan Beyşehire dönerken Sarı Köy mevkisinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.
Oğlu Orçin Adıgüzel ağır yaralı olup Konyaya sevk edilmiştir.
Vefaat eden Özgür Adıgüzele Allahdan rahmet diler ailesine ve dostlarına Allah sabırlar versin.
Orçin Adıgüzele acil şifalar dileriz.

NOT: Merhumun cenazesi 3 Ekim Perşembe günü öğle namazına mutakip defnedilecektir.


02 EKİM 2013
HACI HANİM ÖZTÜRK HAK'KIN RAHMETİNE KAVUŞTU


Doğum;01.02.1934-Ölüm;02.10.2013
İstanbul'da evlatlarının yanında ikamet etmekte olan Hacı Hanim Öztürk(merhum Hacı Ahmet eşi) bugün sabah namazı vakti Hak'kın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan kederli ailesine ve yakınlarına Allah sabırlar versin.
NOT; Merhumenin cenazesi 03.10.2013 Perşembe günü öğle namazına mütakip Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir.

 
25 EYLÜL 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN TATLI BEBEK


Antalya Serik'te ikamet etmekte olan Kiraz-Şaban Arıkan çiftininAntalya Medstar Topcular hastanesinde bir kız çocukları olmuştur. Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun, kısmeti bol olsun.24 EYLÜL 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN TATLI BEBEK
Konya'da ikamet etmekte olan Gülay-Selahattin Kaya çiftinin bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.
(Gülay Mehmet Güllü kızı)EYLÜL 2013
Eylül ayı geldimi köyde bir telaş başlar. Salçalar kaynatılır. Turşular kurulur, bağdan üzümler toplanır pekmez kaynatılır. Köyümüzün pekmezinin kendine has bir görünümü ve tadı vardır.

20 EYLÜL 2013
MUSTAFA -SELVİNAZ UÇAR HACCA GİTTİLER
Almanya'da ikamet etmekte olan gurbetcilerimizden Mustafa Uçar ve eşi Selvinaz Uçar çifti haç farizelerini yerine getirmek izere 20.09.2013 tarihinde kutsal topraklara gittiler. Allah dua ve ibaretlerini kabul etsin.

20 EYLÜL 2013
GÜLSÜM ÖZTÜRK HAK'KIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR


20 EYLÜL 2013
Doğum 03.07.1943*Ölüm 20.09.2013
Konya'da ikamet etmekte olan Gülsüm Öztürk(Merhum Bekçi Nebi eşi) bugün saat 9.00 sularında vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan yakınlarına eş ve dostlarına Allah sabırlar versin.
NOT, Merhumenin cenazesi 21 Eylül 2013 Cumartesi günü öğle namazına mütakip Durak Köyü Mezarlığına defnedilecektir.

18 EYLÜL 2013
ARAMIZA HOŞ GELDİN İPEK DURMUŞ
İstanbul'da ikamet etmekte olan Utku Durmuş'un İpek adını verdikleri bir kızları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün. Ömrü uzun kısmeti bol olsun.
(Utku merhum Vehbi-öğretmen Hacer oğludur.)
13 EYLÜL 2013
GEÇMİŞ OLSUN AHMET ALİ EVCİ

Ahmet Ali Evci (Yakup oğlu)13.09.2013 tarihinde Beyşehir Devlet hastanesi üroloji bölümünde kapalı ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.


12 EYLÜL 2013
KÖRKUYU ÇEŞMESİ SUYA KAVUŞTU

12 EYLÜL 2013
Köyün içme suyunu karşılamak için Körkuyu çeşmesinin yakınına vurulan sondaj sonunda çeşmenin suyu kurumuştu. Hayırsever köylümüz Halil Koçak Bey çeşmenin su gözünü dozerle eştirerek kaybolan suyu bulmuştur. Hayırsever Halil Koçak'a ve yardımlarını esirgemeyen tüm köylümüze teşekkür ederiz. Allah yapılan hayırları kabul etsin.07 EYLÜL 2013 CUMARTESİ
SEVİL DURSUN İLE ALİ ÜLVİ KASAPOĞLU EVLENDİLER
Sevil Dursun(Yıldız-Cahit kızı) ile Ali Ülvi Kasapoğlu(Şehvar-Cem oğlu) Konya Rixsos Otelde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdiler, hayırlı olsun, gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.30 AĞUSTOS 2013
FERİDUN TURGUT İLE FULYA BABAOĞLU EVLENDİLER30 AĞUSTOS 2013 CUMA
Beyşehir'de ikamet etmekte olan Feridun Turgut(Gülsüm-merhum Galip oğlu) ile Fulya Babaoğlu(Zeliha-Oktay kızı) Beyşehir Kaan Düğün salonunda düzenlenen merasimle dinya evine girdiler. Hayırlı olsun, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.30 AĞUSTOS 2013

(22 AĞUSTOS 1922)

30 Ağustos Zafer Bayramı; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde tüm imkânsızlıklara rağmen halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.
Tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak adlandırılır
27 AĞUSTOS 2013
Almanya'da Deniz Güllü Motosiklet kazası geçirmiştir

Almanya'da ikamet eden gurbetcilerimizden Aynur - Abdullah Güllü oğlu Deniz Wiesbadem şehrinde 21 Ağustos 2013 Çarşamba günü motosikletle trafik kazası geçirmiştir. Tedavi altına alınan Deniz Güllü'nün hayati tehlikesi devam etmektedir.  Deniz Güllü'ye geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.

Deniz'in bir an önce sağlığına kavuşması için dualarımızı esirgemeyelim.
25 AĞUSTOS 2013
OSMAN ATLI İLE HASRET ORHANLI EVLENDİLER
Konya'da ikamet etmekte olan Mehmet Güllü torunu Osman Atlı(Nurdagül-Hasan oğlu) Hasret Orhanlı ile(Şermin-Yasin kızı) Sille Yolu Akıncılar mahallesinde düzenledikleri düğün merasimi ile evlendiler. Allah mesut etsin, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

24 AĞUSTOS 2013 CUMARTESİ
EZGİ DURSUN İLE AHMET ÇİFTCİ EVLENDİLER

Ezgi Dursun(Müşerref-Şeref kızı) ile Ahmet Çiftci(Ayşe-Mehmet oğlu) Durak Köyü düğün salonunda düzenlenen merasimle evlendiler. Hayırlı olsun, gençlere ömür boyu mutluluklar dilerim.

19 AĞUSTOS 2013
NAZMİ GÜZEL GEÇMİŞ OLSUN
Nazmi Güzel boğazındaki rahatsızlıktan Beyşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der Allah'tan acil şifalar dileriz.

17 AĞUSTOS 2013 PAZARTESİ
ARAMIZA HOŞ GELDİN HÜSEYİN METE AKTAŞ


İstanbulda ikamet etmekte olan Nazlı-Hayri Aktaş çiftinin İstanbul Beylikdüzü Medilife hastenesinde saat 17:30 sularında bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.
Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, kısmeti bol bahtı açık ömrü uzun olsun.
Genç çiftleri kutlarız.15 AĞUSTOS 2013 PERŞEMBE
ARAMIZA HOŞGELDİN ÖMER EYMEN GÜZEL
Beyşehir'de ikamet etmekte olan Fazlı Güzel'in Ömer Eymen adını verdiği bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün ömrü uzun kısmeti bol olsun. Genç çitleri kutlarız. Fazlı Güzel(Kuddisi oğlu)


17 AĞUSTOS 2013
YASEMİN GÜZELİM İLE ÖMER ÖZCEYLAN EVLENDİLER

Yasemin Güzelim (Raziye ve Yaşar kızı) ile Ömer Özceylan (Nazife ve Mehmet Ali oğlu)16.08.2013 Cuma günü Durak köyü salonunda yemek vermişler ve kına gecesi yapmışlar17.08.2013 Cumartesi akşamı Beyşehir Anamas Konukevinde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir. Genç çiftimizin nikahını Beyşehir Belediye Başkanı Sayın İzzet Taşçı kıydı. Nikah şahitliğini Ali Akkanat ve çiftlerin öğretmeni Fikret Bey yaptı. Evlenme Cüzdanını Ali Akkanat gelin hanıma verdi. Hayırlı olsun, gençlere bir ömür boyu mutluluklar dileriz.
16 AĞUSTOS 2013
SONGÜL BALLI İLE HASAN GÜRBÜZ SÖZLENDİLER
Songül Ballı (Aygül- Muhtar Ramazan kızı) ile Hasan Gürbüz (Raziye- Hüseyin oğlu) aileler arasında söz kestiler. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.

11 AĞUSTOS 2013
ZÜBEYDE UÇAR İLE MUSTAFA ÇAPKAN EVLENDİLER

Zübeyde Uçar(Hayriye-Şakir kızı) ile Konya Başarakavaklı Mustafa Çapkan(Fadimana-Ali oğlu) Konya'da düzenlenen nikah ve düğün merasimi ile ikinci evliliklerini yaptılar. Hayırlı olsun, aynı yastıkta kocasınlar.


11 AĞUSTOS 2013
MAHMUT BALLI HUĞLULU AYSUN MANAV EVLENDİLER

Mahmut Ballı(Emine-merhum Ömer Ballı oğlu) ile Huğlulu Aysun Manav dünya evine girdiler. Mahmut ve Aysuna ömür boyu mutluluklar dileriz.
11 AĞUSTOS 2013
HATİCE ATALAY İLE ERSİN ÖZÇELİK EVLENDİLER

Hatice Atalay(Müzeyyen-Abdullah kızı) ile Ersin Özçelik(Aynur-Abdurrahman oğlu) dünya evine girdiler. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.10.08.2013
CENGİZ TALHA AKINCI SÜNNET OLDU

Cengiz Taha Akıncı'nın(Derya-Zafer Akıncı oğlu,Sevim-Cengiz Akıncı ve Ayşe-Muharrem Öztürk torunu) Beyşehir Esinti düğün salonunda sinnet düğünü oldu. Allah büyük düğününü de göstersin.09 AĞUSTOS 2013 CUMA
DERYA ÇAĞLAYAN İLE MEHMET KÜÇÜK EVLENDİLER

Dr. Derya Çağlayan(Nazife-Ali İhsan kızı) ile Hatay İskenderunlu Makina Mühendisi Mehmet Küçük Konya Diltaş okulu salonunda düzenlenen Semazenli gösteri ile evlendiler. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.09 Ağustos 2013
GEÇMİŞ OLSUN MUSTAFA BALCIMustafa Balcı Konya Numune Hastanesinde anjio olmuştur hastamıza geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.
08 AĞUSTOS 2013
Serpil-Ali Zor Çifti oğulları Cebrail'in sünnet düğününü yaptılar.(Serpil Abdullah Atalay(Yarbay) kızı) allah büyük düğününü de göstersin.
08 AĞUSTOS 2013
Geçen yıl kaybettiğimiz emekli öğretmenlerimizden Şakir Güllü'nün 07.08.2013 Ramazan arifesi günü akşam iftarında ölüm yemegi verildi. 08.08.2013 Ramazan Bayramı günü mevlüdü okutuldu. Allah kabul etsin mekanı cennet olsun.08 AĞUSTOS 2013 SALI
  

RAMAZAN BAYRAMI KÖYÜMÜZDE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE KUTLANDI


DURAK KÖYÜNÜ TANITAN ÜÇÜNCÜ KİTAP ÇIKTI

Kitabın basımını Akkanat Holding Başkan Yardımcısı Kamil Akkanat karşılamıştır. Kitabın yazarı Araştırmacı Öğretmen Hasan Akçay

03 AĞUSTOS 2013
KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Kur'an-ı Kerim Ramazan ayında, Kadir gecesinde indirilmiştir.
''Kadir gecesini, kim sevabına inanarak onu kazanmak ümidiyle ihya ederse, geçmiş günahları affedilir''


24 TEMMUZ 2013


BEYŞEHİR'E KAMİL AKKANAT'IN YAPTIRDIĞI OKUL YENİ EĞİTİM YILINDA FAALİYETE GİRECEK


AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, yapımı tamamlanan Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nun yeni eğitim yılında faaliyete gireceğini söyledi.    Yaklaşık 1,5 yıl önce inşaatına başlanan Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nun işadamı Kamil Akkanat tarafından yaptırıldığını belirten Akış, okulun 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacağını ifade etti.
18 TEMMUZ 2013 
GEÇMİŞ OLSUN HAMİ OKURHami Okur rahatsızlanarak Konya Meram Araştırma Hastanesi Dahiliye servisinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.
(hastamızın durumu iyidir)
11 TEMMUZ 2013

Ali Akkanat’ın Eğitime Desteği Devam Ediyor


Hayırsever Ali Akkanat, göçün merkeze gelmesinin durmasını isteyenlerden biri
olduğunu belirterek, “Ben bu yönde Beyşehir’de Seydişehir’deki
insanların doğduğu yerde çalışmasını orada en güzel okullardan
yararlanmasını sağlıyorum. Önemli olan maddi zenginlik değildir. Manevi
zenginliktir. Ben hakikaten bu güne kadar hiçbir zaman maddi
zenginliğimi manevi zenginliğimin önüne bırakmadım. Ve bundan sonra da
bırakmayı düşünmüyorum. İnşallah yine seneye başka bir yer de ve benimde
okuduğum okulu ayağa kaldırmak istiyorum” şeklinde konuştu.
09 TEMMUZ 2013 

Bu yıl Ramazan davulcularımız Yaşar Güzelim, Kürt Ali Çeçen
Köyümüzün insanlarını safura Yaşar ile Kürt Ali'si kaldıracak.08 TEMMUZ 2013 PAZARTESİ
HASAN GÜRBÜZ VEFAT ETTİ (KAZAK HASAN)
Doğum;04.05.1928 Ölüm;08.07.2013
Hasan Gürbüz (Kazah Hasan) Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Allah ramet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan yakınlarına Allah sabırlar versin.
Cenaze 09.07.2013 Salı günü Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir
06 TEMMUZ 2013
ŞERİFE ÖZCEYLAN İLE YASİN EVCİ NİŞANLANDILAR
Şerife Özceylan(Nazife-Mehmet Ali kızı) ile Yasin Evci(Dudu-Şaban oğlu) söz yüzüğü taktılar. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.


06 TEMMUZ 2013
YELİZ ÇAĞLAYAN İLE UMUT BALLI SÖZLENDİLER
Almanya'da ikamet etmekte olan gurbetcilerimizden Yeliz Çağlayan (Meryem-Mesut kızı) ile Umut Ballı(Aygül-Muhtar Ramazan oğlu) ile sözlenmişlerdir. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin. (Yeliz emekli öğretmen İsmail Çağlayan ve Abdullah Taşdelen torunu)

06 HAZİRAN 2013 CUMARTESİ
MERT NACİ DURSUN SÜNNET OLDU
Meral-Erdem Dursun Çifti oğulları Mert Naci Dursun'un sünnet düğününü yaptılar. Hayırlı olsun Allah büyük düğününüde göstersin
05 TEMMUZ 2013 CUMA
AVUKAT PINAR AKÇAY İLE AVUKAT İSMAİL GÜROCAK EVLENDİLER

Av.Pınar Akçay(Ayşe-Mehmet Emin kızı) ile Beyşehirli Av. İsmail Gürocak
(Nigar-Sebati oğlu)Beyşehir Kaan Düğün Salonunda düzenlenen merasimle evlendiler. Hayırlı olsun, genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.(Not Pınar Akçay Durak Köyünün yetiştirdiği ilk bayan avukatımızdır)
03 TEMMUZ 2013 ÇARŞAMBA 
MERHUME EMİNE AKÇAY'A MEVLİT OKUTULDU

Abdullah Akçay Ailesi kızları merhume Emine Akçay ve tüm geçmişleri için Durak Köyünde mevlit okuttular Allah kabul etsin, mekanları cennet olsun.

30 HAZİRAN 2013 
ABDULLAH DURSUNU UĞURLADIK


Merhum Abdullah Dursun(Bolatan) Pazar günü öğle namazına mütakip köy mezarlığına defnedildi.
Doğum;1925
Ölüm; 29.06.201329 HAZİRAN 2013 CUMARTESİ
EKREM ÖZCEYLAN İLE GÜRÇEM MAKAİL EVLENDİLER

Antalya'da ikamet etmekte olan Ekrem Özceylan(Hasibe-Ahmet oğlu)ile Gürçem Makail Antalya Grida City Hotelde düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdiler. Hayırlı olsun, gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.

29 HAZİRAN 2013 CUMARTESİ
YASEMİN GÜZELİM İLE KERİM GÜNEŞ NİŞANLANDILAR


Yasemin Güzelim(Selvinaz-Ahmet kızı) ile Kerim Güneş(Ayşalı-Mehmet oğlu) köyde düzenlenen törenle nişanlandılar. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.


29 HAZİRAN 2013
ABDULLAH DURSUN HAKK'IN RAHMETİNE KAVUŞTU


Doğum;1925
Ölüm; 29.06 2013
Abdullah Dursun(Bolatan) tedavi gördüğü Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet diler, geride kalan yakınlarına eş ve dostlarına sabırlar versin. Mekanı cennet olsun
Cenaze; 30.06.2013 Pazar günü öğle namazına mütakip Durak Köyü mezarlığına defnedilecektir.25 HAZİRAN 2013
GEÇMİŞ OLSUN HANİM UÇAR
Hanim Uçar(Merhum Mustafa eşi- Salih Uçar ın annesi) nefes darlığı nedeni ile Beyşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Mevladan acil şifalar dileriz.23 HAZİRAN 2013
GEÇMİŞ OLSUN HANİSE ADIYAMAN

Hanise Adıyaman(Mehmet eşi) Beyşehir Devlet Hastanesinde böbrek mesanesindeki taşlardan ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.23 HAZİRAN 2013
GEÇMİŞ OLSUN ABDULLAH DURSUN


Abdullah Dursun(Bolatan) kalp kırizi geçirerek Konya Meram Tıp Fakültesi hastanesi kardiyoloji servisinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.22 HAZİRAN 2013
MUSTAFA ÖZÇELİK İLE HUĞLULU HAFİZE USTA EVLENDİLER


Mustafa Özçelik(Ayşe-Hacet oğlu) Huğlulu Hafize Usta(Fatma- İsmail kızı) ile Beyşehir Günay düğün salonunda düzenlenen merasimle dünya evine girdiler. Hayırlı olsun, gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.18 HAZİRAN 2013
GEÇMİŞ OLSUN HASAN GÜRBÜZ


Köyümüzün yaşlılarından Hasan Gürbüz(Kazak Hasan) kısmi felç geçirmiş Seydişehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.17 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ 
MUSTAFA BALCI ANJİO OLDU


Mustafa Balcı rahatsızlanarak Konya Numune Hastanesine kaldırılmış ve aynı hastanede anjio olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Yüce Allahtan acil şifalar dileriz. Hastamızın sağlık durumu iyidir.
15 HAZİRAN 2013
CUMAERTESİ SELDA UÇAR İLE RAŞİT ÖZCAN SÖZLENDİLER

İstanbul'da ikamet etmekte olan Selda Uçar(Sabriye-Salih kızı) ile Raşit Özcan(Senem-Şaban oğlu) aileler arasında düzenlenen merasimle söz yüzüğü takmışlardır. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.14 HAZİRAN 2013
CUMA ALİ SEFA AKKANAT İLE ARZU YILDIZ EVLENDİLER

İstanbul'da ikamet etmekte olan Ali Sefa Akkanat(Ayşe-Mehmet oğlu) ile Arzu Yıldız(Nezahat-Kadir kızı) İstanbul Ortaköy Feriye Restorantta düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdiler. Hayırlı olsun,genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz. Bir yastıkta kocasınlar.
04 HAZİRAN 2013 
GEÇMİŞ OLSUN İSMAİL ÇAĞLAYAN

Seydişehir'de ikamet etmekte olan emekli öğretmenimiz İsmail Çağlayan Seydişehir Devlet Hastanesinde bel fıtığından ameliyat olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der Hz. Allah'tan acil şifalar dileriz.

29 MAYIS 2013
GEÇMİŞ OLSUN MEHMET OKUR

Mehmet Okur(Şakir oğlu) köyde rahatsızlanarak Beyşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Cenab-ı Allah'tan acil şifalar dileriz.

Beyşehir Devlet Hastanesinden Mevlana Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Mehmet Okur(Şakir oğlu) 30 Mayıs Perşembe günü anjio olmuştur. Hastamızın sağlık durumu iyidir.26 MAYIS 2013
GEÇMİŞ OLSUN KAMİL ÖZTÜRK


İstanbul'da ikamet etmekte olan Kamil Öztürk (Nebi oğlu) vucudunda oluşan enfeksiyon nedeni ile İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi bölümünde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geçmiş olsun der, yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

26 MAYIS 2013
İsviçre'de ikamet etmekte olan Şerife Evci(Serdar eşi) apandist ameliyatı olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Hz. Allah'tan acil şifalar dileriz.
ÖĞRETMENLİKTEN İMPARATORLUĞA

Ali Akkanat tekstilin yanı sıra turizm ve enerjiyle de büyüyor. Onunki öğretmenlikten, 300 milyon dolarlık tekstil ve turizm imparatorluğuna bir yolculuk... Ali Akkanat, 1985’li yıllarda Beyşehir’e açtığı tekstil fabrikasının pazarlama ayağını Almanya’da kurunca yükseliş öyküsü de başlıyor. Konya’da üretim yapan fabrika sipariş sorunu yaşamadan milyonlarca adedi Almanya’ya ihraç etmeye başlıyor. “Mevlana’nın memleketinden geliyorum, ilk fabrikayı Beyşehir’de açınca bana yanlış yapıyorsun diyenler Mısır’a, Ürdün’e gitti” diyor. Mevlana aşığı... Konya’daki türbenin dış restorasyonu onun desteğiyle yapıldı, bu yıl iç restorasyon tamamlanacak. Zamanla yatırım portföyüne turizm ve enerji işleri de giriyor. Belek Kempinski Hotel Dome, Belek Sirene Antalya Golf Club turizm yatırımlarından birkaçı. Öğretmenlikten geldiği için olsa gerek kendine “Her yıl bir okul yapıp, Milli Eğitim’e devretme” misyonunu biçmiş. Tekstil, turizm, enerji işlerinin başında kızları var. Bodrum Yalıkavak’ta 300 kişilik otel başta olmak üzere 80 milyon dolarlık turizm ve enerji yatırım planlayan Ali Akkanat’la evinde buluşup konuştuk...
20 MAYIS 2013 HACI HALİL İBRAHİM HAKK IN RAHMETİNE KAVUŞTU

Tepearası köyünden Konya'da ikamet etmekte olan Hacı Halil İbrahim Şahin vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun geride kalan yakınlarına, eş ve dostlarına sabırlar versin.
Merhumun cenazesi 21 Mayıs 2013 Salı günü Konya Tekke Mezarlığına öğle namazına mütakip defnedilecektir.
(Merhum Hacı Halil İbrahim, Ahmet Doğan'ın Bünyamin Şahin'in kayınpederi. Ahmet Şahin'in, Mustafa Şahin'in abisi, Abdullah Şahin'in babası)
17 MAYIS 2013 CUMA
UMUT ÖZCAN İLE GÜLŞAH ALTINKAYA EVLENDŞLER

İstanbul'da ikamet etmekte olan Umut Özcan(Keziban-Hasan oğlu) Gülşah Altınkaya(Neşe-Raci) kızı) ile İstanbul Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevinde düzenlenen merasimle dünya evine girdiler. Hayırlı olsun, ömür boyu mutluluklar dileriz. Bir yastıkta kocasınlar.16 MAYIS 2013 BEKİR ÖZELİN SAĞ AYAĞI KESİLDİ

16 MAYIS 2013
BEKİR ÖZEL'İN SAĞ AYAĞI KESİLDİ
Bekir Özel'in sağ ayağı diz altından Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kesilmiştir. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz. Hastamızın sağlık durumu iyidir.12 MAYIS 2013 PAZAR
ZİBEYDE UÇAR İLE MUSTAFA ÇAPKAN NİŞANLANDILARKonya'da ikamet etmekte olan Zübeyde Uçar(Hayriye Şakir kızı) Mustafa Çapkan(Fadimana Ali oğlu) ile aileler arasında düzenlenen merasimle nişanlandılar. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.07 MAYIS 2013
GEÇMİŞ OLSUN HACI HATİCE GÜNEŞ
Hacı Hatice Güneş(Hacı Kamil eşi) İstanbul Bakırköy Acıbadem hastanesinde anjio olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der Allah'tan acil şifalar dileriz.


06 MAYIS 2013
GEÇMİŞ OLSUN NECATİ AKTAŞ


Necati Aktaş Beyşehir Devlet Hastanesinde idrar kesesi amaliyatı olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der Allah'tan acil şifalar dileriz.


04 Mayıs 2013 Cumartesi

EZGİ DURSUN İLE ÇAMLIKLI AHMET ÇİFTÇİ NİŞANLANDILAR
Ezgi Dursun(Mürüvet-Şeref kızı)ile aslen Çamlıklı Seydişehir'de ikamet etmekte olan Ahmet Çiftçi (Ayşe Mehmet oğlu) aileler arasında düzenlenen merasimle nişanlandılar. Hayırlı olsun , Allah tamamına erdirsin.02 MAYIS 2013
GEŞMİŞ OLSUN ALİ GÜLLÜ


Konya'da ikamet etmekte olan Ali Güllü(Sevim-Bayram oğlu) akciğerlerindeki rahatsızlıktan Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Gögüs bölümünde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.

 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BARAMIMIZ KUTLU OLSUN
21 NİSAN 2013

DOKTOR DERYAÇAĞLAYAN MEHMET KÜÇÜK İLE NİŞANLANDI

İlk bayan Doktorumuz Derya Çağlayan(Nazife-Ali İhsan kızı) ile İskenderunlu Makina Mühendisi Mehmet Küçük(Hatice Fahrettin oğlu) aileler arasında düzenlenen törenle nişanlandılar. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.

 

19 NİSAN 2013
GEÇMİŞ OLSUN GÜLSÜM GÜRBÜZ

Köyümüzde ikamet etmekte olan Gülsüm Gürbüz(Yakup eşi) rahatsızlanarak Beyşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

17 NİSAN 2013 ÇARŞAMBA
GEÇMİŞ OLSUN MEHMET ALİ ÖZCAN

Beyin kanaması sonucu Bakırköy Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Mehmet Ali Özcan (Nise Ahmet oğlu) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilerek beyin ameliyatı olmuştur. Ameliyat sonrası hastamız tekrar Bakırköy Devlet Hastanesine getirilmiş, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam etmektedir. Hastamıza ve yakınlarına geşmiş olsun der Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.


15 NİSAN 2013 PAZARTESİ
KOÇAK, ÖZTÜRK, AKKANAT AİLELERİ UMREDEN DÖNDÜLER

           Köylülerimizden 04.04.2013 tarihinde umreye giden Ümmü Halil Koçak ailesi, Ayşe Muharrem Öztürk ailesi, Hanife Kamil Akkanat ailesi umre ibadetlerini tamamlayarak geri döndüler. Allah dua ve ibadetlerini kabul etsin.

MAHALLE ODALARIMIZ YENİLENİYOR


KONYA   Konya'nın Derebucak ilçesine bağlı Durak köyüne son tasarım mahalle odaları inşa ediliyor.
2014 yılında yapılacak yerel seçimlerin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yer alan birçok köy ve belde gibi mahalle olacak Durak köyünde bulunan köy odaları mahalle odaları haline dönüşecek. Durak Köyü Muhtarı Ramazan Ballı yaptığı açıklamada, yerleşim biriminde halen biri köy meydanında olmak üzere 3 adet köy odası bulunduğunu belirterek, bunlardan ikisinin yıkılarak yenisinin yapılmaya başlandığını söyledi. Durak köyünün yetiştirdiği iş adamlarından Yakup Arıkan'ın maddi finansmanını üstlenmesiyle inşaat çalışmalarına başlanan 2 yeni köy odasının tasarımlarının belli olmasının ardından temeline kazma vurulduğunu aktaran Ballı, şu anda ise inşaatın kabasının tamamlandığını, önümüzdeki bir iki ay içerisinde faaliyetin sonlandırılarak mahalle odası olarak hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
Durak köyüne dışarıdan gelen misafirlerin yıllardan beri buradaki köy odalarında misafir edilip ağırlandığını ifade eden Ballı, köy odası geleneğinin yok olmadan sürdürüldüğünü belirtti. İHLAS HABER
NİSAN 2013

 

 

İLKBAHAR MEVSİMİ GELİNCE KÖYLÜMÜZ BESİN DEĞERİ YÜKSEK OLAN GÖBEK TOPLAMAYA BAŞLARLAR

 

 

 

 

 

 

 

 

04 NİSAN 2013 PERŞEMBE

KOÇAK-ÖZTÜRK-AKKANAT AİLELERİ UMREYE GİTTİLER

 

 

 

Ümmü Halil Koçak- Ayşe Muharrem Öztürk-Hanife Kamil Akkanat çiftleri bugün saat 12.15 THY uçağı ile kutsal topraklara umre için gittiler. Allah dua ve ibadetlerini kabul etsin.

 

 

 

31 MART 2013

Havva Atan(İraz Kerim kızı) Huğlulu Samet Zor(Gülay Ahmet oğlu) ile düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdiler. Allah mesut etsin, ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

26 MART 2013

GEÇMİŞ OLSUN AYŞE ALICIGÜZEL

 

Ayşe Alıcıgüzel(merhum Sadettin eşi) Konya Medliana Hastanesinde safra kesesinden ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

 

 

 

29 MART 2013 

GEÇMİŞ OLSUN İSMET ÇELİK

İstanbul'da ikamet etmekte olan İsmet Çelik(Ahmet oğlu) İstanbul Bakırköy Devlet Hastanesinde safra kesesinden ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

 

20 MART 2013

ARAMIZA HOŞ GELDİN TATLI BEBEK

 

 Beyşehir'de ikamet etmekte olan Gülsüm-Şakir Okur çiftinin Konya Özel Metlina Hastanesinde bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.

 

 

 

 

 

 

 

22 MART 2013

EVCİLER UMREYE GİTTİLER

 Hacı Mustafa Hacı Fadim Evci-Hacı Salim Hacı Tefekkül Evci çocukları Yusuf, Rececep ve Hacı Mustafa kızı Sabriye Kamaşık Almanya'dan umreye gittiler. Allah dua ve ibadetlerini kabul etsin.

 

 

16 MART 2013

Cumartesi YASEMİN GÜZELİM İLE KERİM GÜNEŞ SÖZ YÜZÜĞÜ TAKTILAR

08.03.2013 tarihinde söz kesilen Yasemin Güzelim(Selvinaz-Ahmet kızı) ile Kerim Güneş(Ayşalı-Mehmet oğlu) aileler arasında düzenlenen merasimle söz yüzüğü taktılar. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.

 

 

03 MART 2013

TUĞBA EVCİ İLE EMRAH YAĞAR SÖZ YÜZÜĞÜ TAKTILAR

Beyşehir'de ikamet etmekte olan Azime-Ali Evci kızı Tuğba Evci ile Emrah Yağar(Nezahat-Yasin oğlu) aileler arasında düzenlenen merasimle sözlenmişlerdir. Hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin.

 

 

23 ŞUBAT 2013

ALİ SEFA AKKANAT İLE ARZU YILDIZ NİŞANLANDILAR

İstanbul'da ikamet etmekte olan Ali Sefa Akkanat(Ayşe-Mehmet oğlu) aslen Kastamonulu Arzu Yıldız(Nezahat-Kadir kızı) ile nişanlanmışlardır. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.

 

 

 

26 ŞUBAT 2013

MEHMET ALİ ÖZKOÇ AMELİYAT OLDU

 


Emekli öğretmenlerimizden Mehmet Ali Özkoç İstanbul Medilife Hastanesinde Prostat ameliyatı olmuştur. Hastamıza geşmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

24 ŞUBAT 2013

SERDAR ERKÖK İLE ZEYNEP AYDIN NİŞANLANDILAR


İstanbul'da ikamet eden Serdar Erkök(Rahime-Nuhi oğlu) ile Nevşehirli Zeynep Aydın(Hatice- Mehmet kızı) ile Üstanbul'da aileler arasında düzenlenen merasimle nişanlandılar. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.

 

24 ŞUBAT 2013

GEŞMİŞ OLSUN KADİR ADIGÜZEL

Almanya'da çalışan gurbetcimiz Kadir Adıgüzel(Halil İbrahim oğlu) sol gözünden Hanburg2ta ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

22 ŞUBAT 2013

AYŞE GÜLLÜ İLE İZMİRLİ HAYRİ EVLENDİLER


Avusturalya'da ikamet etmekte olan Gönül-Abdullah Güllü kızı (Şevket Güllü torunu) Ayşe Güllü İzmirli Hayri ile Avusturalya'da düzenlenen düğün merasimi ile evlendiler. Allah mesut etsin, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

22 ŞUBAT 2013 CUMA

Doğum 05.07.1928 Ölüm 22.02.2013

 

  

Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde açık kalp ameliyatı olan Mehmet Adıgüzel Hak'kın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin. Geride kalan yakınlarına, eş ve dostlarına sabırlar versin. Mekanı cennet olsun.

 

 

 

 

21 ŞUBAT 2013

GEÇMİŞ OLSUN ÖMER LUTFİ DURSUN

Konya'da ikamet etmekte olan emekli mifettişimiz Ömer Lütfi Dursun mide rahatsızlığında Konya Özel Medlina hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hastamıza geşmiş olsun der Yüce allah'tan acil şifalar dileriz.

 18 ŞUBAT 2013

GEÇMİŞ OLSUN HANİM ADIGÜZEL

Hanim adıgüzel(Ömer eşi) Beyşehir devlet hastanesinde kolundan ameliyat oldu. Hastamıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.

12 ŞUBAT 2013

GEÇMİŞ OLSUN MEHMET ADIGÜZEL

Mehmet Adıgüzel(Köle Mehmet) Konya Selçuklu Tıp Fakültesi hastanesinde anjio olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der, Allah'tan acil şifalar d 

 

 

 

 

 

 

10 ŞUBAT 2013 YAHYA TAŞDELEN TÜRKAN AKBAŞ İLE EVLENDİLER

Yahya taşdelen aslen Ilgınlı Türkan Akbaş ile evlendiler. allah mesut etsin, Allah ömür boyu bir yastıkta kocatsın.(Not Yahya'nın ikinci evliliği ilk eşi öldü)

09 ŞUBAT 2013

HAKAN ÖZÇELİK-ZEHRA CURKA İLE NİŞANLANDILAR

İstanbul'da ikamet etmekte olan Hakan Özçelik(Havvana-Hasan oğlu rahmetli Mısır'ın torunu) aslen Karslı Zehra Curka ile Güngören Anıl Düğün Salonunda düzenlenen merasimle nişanlanmışlardır. Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.

09 ŞUBAT 2013

SELMA-FEDAİ GÜNEŞ ÇİFTİNİN BİR KIZLARI OLDU

İstanbul'da ikamet etmekte olan Selma-Fedai Ğüneş çiftinin bir kız çocukları olmuştur. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun, kısmeti bol olsun.

 

10 ŞUBAT 2013

BAYRAM GÜLLÜ TRAFİK KAZASI YAPTI

Konya'da ikamet etmekte olan Durakhan Hırdavat işyeri sahibi Bayram Güllü trafik kazası yapmıştır. Araçta madi hasar meydana gelmiş olup sürücülerde yaralanma yoktur, sağlık durumları iyidir. Bayram Güllü'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

 

09 ŞUBAT 2013

FERİDUN TURGUT İLE FULYA BABAOĞLU NİŞANLANDILAR

 

Beyşehir'de ikamet etmekte olan Feridun Turgut(Gülsüm-Merhum Galip oğlu) ile Beyşehirli Bankacı Fulya Babaoğlu(Zeliha-Oktay kızı) Beyşehir Gürsoy Düğün Salonunda düzenlenen merasimle nişanlanmışlardır. Hayırlı olsun,Allah tamamına erdirsin. Mutlulukları daim olsun.

 

05 ŞUBAT 2013

BİRGÜL MESUT ÖZEL ÇİFTİNİN MUTLU GÜNÜ

Konya'da ikamet etmekte olan Birgül- Mesut Özel(Musa oğlu) çiftinin Musa adını verdikleri bir oğlan çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün kısmeti bol, ömrü uzun olsun.

 

05 ŞUBAT 2013

GEÇMİŞ OLSUN NAZIM AKKANAT

 

İsviçre'de ikamet etmekte olan gurbetcimiz Hacı Nazım Akkanat(Hacı Sadettin oğlu) bademcik ameliyatı olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

 

02 ŞUBAT 2013

ARAMIZA HOŞ GELDİN ATALAY BERK

İstanbul'da ikamet etmekte olan Huriye-Ahmet Akçay(Türkan-Musa oğlu) çiftinin saat 01.00 sularında Atalay Berk adını verdikleri bir oğlan çocukları dünyaya gelmiştir. Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün, kısmeti bol,şansı açık,ömrü uzun olsun. Genç çiftleri kutlarız.

 

02 ŞUBAT 2013

NURŞEN ÖZKOÇ KAYSERİLİ CEM ONUR İLE EVLENDİLER

 


Avusturalya'da ikamet etmekte olan gurbetcimiz Güleser-Hüseyin Özkoç kızı Nurşen Özkoç Kayserili Cem Onur ile Avusturalya'da evlendiler. Allah mesut etsin, ömür boyu mutluluklar dileriz.(02.02.2013 tarihinde evlendiler)

 

 

26 OCAK 2013

MAHMUT BALLI İLE HUĞLULU AYSUN MANAV NİŞANLANDI

 


 Köyde ikamet etmeke olan Mahmut Ballı(Emine-merhum Ömer oğlu) Huğlulu Aysun Manav(Ayşe-Kamil kızı) ile düzenlenen merasimle nişanlanmışlardır. Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.

 

 

 

 

 

23 OCAK 2013 GEÇMİŞ OLSUN HASAN EVCİ

 

Hasan Evci Beyşehir Devlet Hastanesinde gözünden katarak ameliyatı olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der Yüce ALLAH'dan acil şifalar dileriz.

 

 

 

 

24 OCAK 2013 ARAMIZA HOŞGELDİN SARE KOÇAK

 

İstanbul'da ikamet etmekte olan Şerife Yusuf Koçak çiftinin 24 Ocak günü saat 14.00 sularında Sare adını verdikleri bir kızları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün. Ömrü uzun, kısmeti bol olsun.

24 OCAK 2013

 PERŞEMBE MEHMET EMİN AKÇAY SAFRA KESESİ AMELİYATI OLDU

 

Antalya'da ikamet etmekte olan emekli öğretmen Mehmet Emin Akçay bugün Antalya araştırma Hastanesinde safra kesesi ameliyatı olmuştur. Hastamıza ve yakınlarına geçmiş olsun der, Yüce Allahtan acil şifalar dileriz.

 

 

 

 

22 OCAK 2013

ARAMAMIZA HOŞGELDİN TATLI BEBEK

Köyümüzde ikamet etmekte olan Serpil-Ali Zor (Serpil Abdullah Atalay kızı) çiftinin bu gün bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 23 OCAK 2013

Mevlid, DOĞUM ZAMANI DEMEKTİR.

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber,bizim peyganberimiz Hz Muhammet(sas) 571 yılında kameri aylardan Rabiülevvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye Mevlid Kandili denir.

 

22 OCAK 2013

ARAMIZA HOŞGELDİN FATMANA ADIYAMAN

Köyde ikamet etmekte olan Leyla-Ali Adıyaman(Leyla Ömer Güzelim kızı Ali Yusuf oğlu) çiftinin 15 Ocak 2013 tarihinde Fatmana adını verdikleri bir kızları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün,ömrü uzun kısmeti bol olsun.

22 OCAK 2013

SALI GEÇMİŞ OLSUN FATMANA EVCİ

 

Fatmana Evci(Hasan eşi) Beyşehir Devlet Hastanesinde kalça kemiğinden ameliyat olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der,Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

 

 

 

 

22 OCAK 2013

SALI KAMİL AKÇAY SAFRA KESESİ AMELİYATI OLDU

 

Ankara Danıştayda Makina Mühendisi olarak çalışan Kamil Akçay (Emine Yusuf oğlu) Ankara Sincan Lokman Hekim Hastanesinde safra  kesesinden ameliyat olmuştur. Ameliyat başarılı geçmiştir. Hastamıza ve ailesine geçmiş olsun der,Yüce Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

15 OCAK 2012 SALI

ARAMIZA HOŞGELDİN EFE AKÇAY

Ankara'da ikamet etmekte olan öğretmen Fatma Hilal - Makina mühendisi Kamil Akçay çiftinin Efe adını verdikleri bir çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun kısmeti bol olsun.

Gençleri kutlarız.

 

14 OCAK 2013 PAZARTESİ

GEÇMİŞ OLSUN ÖMER ERKÖK

Ömer Erkök Konya Araştıma Hastanesinde (SSK) anjio olmuştur. Hastamıza geçmiş olsun der Allah'tan acil şifalar dileriz.

 

03 OCAK 2012

ARAMIZA HOŞ GELDİN MERT BEBEK

Öğretmen Hatice ile Öğretmen Erkan Erkök çiftinin Mert adını verdikleri bir çocukları dinyaya gelmiştir. Allah analı babalı büyütsün, ömrü uzun,kısmeti bol,şansı açık olsun. Genç çiftimizi kutlarız.

 

02.01.2013

 

 BEYŞEHİR DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ GRUBU KÖYÜMÜZÜN OKULUNDA OKUYAN ÖĞRENCİLERE GİYİM VE KIRTASİYE YARDIMI YAPTILAR

Konya’nın Derebucak ilçesine bağlı Durak köyünde öğrenimgören kimsesiz öğrencileregiyim ve kırtasiye malzemesiyardımında bulunuldu.  

  Beyşehir Kültür ve Turizm  Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Grubu, yatılı okulda öğrenim gören kimsesiz 86 ve yerleşim  biriminde yaşayan 45 olmak üzere toplam 131 öğrenciyegiyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.  Doğa Yürüyüşleri Grubu üyeleri, Durak-Reze Beli Doğa Yürüyüşü etkinliği  kapsamında ziyaret ettiği yatılı okulda, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden  gelen kimsesiz ve devlet korumasında olan çocuklardan  dinledikleri hikayelerinden etkilenerek, yardım yapmaya karar verdi. Bu kapsamda  grup üyeleri, ayakkabı, eşofman takımı, iç çamaşırı, çorap gibi kıyafetlerden  oluşan giyim ve çeşitli kırtasiye malzemelerini ziyaret esnasında öğrencilere  dağıtılmak üzere okul yöneticilerine teslim etti.

  Beyşehir Kültür ve  Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, doğa yürüyüşü etkinliğini bu tür   anlamlı bir yardım organizasyonuna da dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yapılan yardımın huzuru ve memnuniyeti içerisinde bu  organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Derebucak Milli Eğitim Müdürümüz de  derneğimizi arayarak teşekkürlerini ilettiler. Bu yardımların ulaşmasında emeği  ve katkısı bulunan Beyşehir esnafı ile katılımcılara sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi

 

 

 

  OCAK 2013


Yorumlar - Yorum Yaz
KÖŞE YAZILARI
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret867210